עגלת קניות

close-icon

אין מוצרים בסל הקניות.

ספירת העומר | מידת היסוד שבתפארת | 20 ימים לעומר

להאזנה

תיקון המידות עפ"י ספירת העומר | היום עשרים יום לעומר | תיקון מידת היסוד שבתפארת

 

לפי סודות הקבלה, תפארת – מלשון פאר ויופי. ואילו יסוד – מסמל חיבור, בין אנשים או בינינו לה'. בדרכו של הרב אשלג בעל הסולם, החיבור המלא נעשה בברית בין שני צדדים. ברית היסוד – ברית המילה, כורתת ברית בינינו לה'. ברית כורתים לשלום, למשל – בנישואין, בין איש לאשתו. וכך גם בין מדינות. הברית היא חיבור שאמור להיות תמידי. יסוד המחבר בין שונים.

 

וכיצד מתחברים היסוד, הברית, והיופי שתפארת?

מוסר לנו הרב אשלג בעל הסולם: כשאני רואה רע באדם אחר, אני רואה בעצם את הרוע הקיים בי. וכשאני רואה את הטוב והיפה – אני רואה בעצם טוב ויופי שקיימים בי. יש פה מכנה משותף בינינו. ועל בסיס המכנה המשותף, אני כבר יכול לכרות ברית איתו. וכך בינינו לבין הקב"ה: הרי הוא יתברך טוב ומיטיב. ואם אני מזהה שהוא טוב ומיטיב, סימן הוא שגם בי פועלת וחיה תכונת טוב ומיטיב. כיון שכן, אני יכול לכרות ברית עם הקב"ה. ובין אדם לחברו: אם אכפת לי מהצלחת האחר, אם אני נהנה כשטוב לו – אז חיבורנו אמיתי.

 

נמצא, ששילוב יסוד ותפארת לפי סודות הקבלה פירושו: חיבור על בסיס היופי. כך עלינו למצוא ולהתבונן ביופי שבבריאה, ולהתחבר אל הבורא הטוב שמסתתר ונוכח ביופי הזה; את היופי שבאדם האחר, לרומם את ערכו ולהתחבר אליו; וחשוב לא פחות – את היופי שבעצמנו!

 

כי אדם לא מסוגל לראות שהוא עצמו טוב. ורבים בארצנו לוקחים תרופות דכאון בגלל זה. לכן, צריך לחזור ולחפש ולמצוא את היופי שבבבריאה, בחבר, ובעצמנו, להתחבר אליו, ולשמוח ולצמוח ממנו.

 

סדר ספירת העומר – נוסחים לכל העדות

לשיעורי קבלה נוספים על חג הפסח וימי ספירת העומר

לרכישת ספר 'שער הכוונות על פסח' מהארי ז"ל במחיר מוזל

לחנות הספרים

 

60 אגורות ליום
שיעשו את כל ההבדל!

לחצו כאן לתרומה

הלימוד באתר מוקדש

הירשם לעדכונים

    +