עגלת קניות

close-icon

אין מוצרים בסל הקניות.

הזמנה מינימלית 300, סכום ההזמנה הנוכחי שלך הוא 0.00

ספירת העומר | מידת ההוד שבתפארת | 19 ימים לעומר

סרוק לתרומה

באדיבות עמותת סולם יהודה ללימוד קבלה חסידית בראשות הרב שקד אליהו פנחס שליט"א

ספירת העומר | מידת ההוד שבתפארת | 19 ימים לעומר

להאזנה

תיקון המידות עפ”י ספירת העומר | היום תשעה עשר יום לעומר | תיקון מידת ההוד שבתפארת

 

כפי שכבר דיברנו בשיעורים בפנימיות התורה, הנצח וההוד מתפקדים כזכר ונקבה. הנצח, הנצחיות, יש לה חותם תקיף ונצחי, היא הזכר. ההוד, עדין יותר. ביום הזה נפגשים ההוד והתפארת – ונשמעים מקבילים – שתי מילים ליופי?! הביאור הוא, שההוד הוא פנימי יותר, והתפארת – את היופי החיצוני. המסר ביום הזה, על פי תורת הקבלה והנסתר: עלינו ללמוד לחפש את היופי הפנימי בכל דבר. לחפש את היופי הנסתר, הפנימי, שלא פעם גם לוקח לו זמן להתגלות. ולכן בחיפוש אחרי התפארת כלולה גם ההוראה: המתן, עד שיתגלה היופי הפנימי והאיכותי של אדם זה ונושא זה.

 

כבר הזכרנו בשיעורים בפנימיות התורה, כי ההוד – בא גם מלשון הודאה, הן אמירת תודה והן הודאה באחריות. איך מודים ביופי הפנימי? מניין אני יודע עליו? אלא מתוך זה שאני אומר תודה על כל מה שנתן לי הבורא, הטוב – והפחות טוב, הרי יש בזה הכרה בטוב הפנימי. ואדרבה, גם אתחיל לראות בעצמי את היופי והחן שלו. כך מלמדת תורת הקבלה והנסתר.

 

זהו שורש החילוק בין לשון הטוב והרע. הלשון הטוב – רואה את הטוב, באחרים ובעצמי. והרע – חלילה, להיפך. כדי להגיע לראיית הטוב, זקוקים הרבה פעמים למבט פנימי, כזה הרואה את הנסתר. ולכן המצב כיום קשה מבחינת ייאוש האנושות: מכיוון שאנחנו רואים רק את החיצוני, אוחז ברבים מבני האדם בדורנו ייאוש לנוכח העובדות החיצוניות הקשות. לעומת זאת היהדות קוראת לנו להאמין שיש בנו ובמציאות כולה טוב ויופי נסתרים, ולחיות באמונה זו.

 

ההוד אם כן משמעו לאהוב ולייקר את היופי הנסתר. הוא קיים בכל דבר בבריאה. הוא לפעמים עדין ולא נראה כמו היופי החיצוני. אבל דווקא האמונה בצדקת האדם האחר, בצדקת החיים – היא מובילה אותנו לאושר ולשמחה גדולה.

 

סדר ספירת העומר – נוסחים לכל העדות

לשיעורי קבלה נוספים על חג הפסח וימי ספירת העומר

לרכישת ספר ‘שער הכוונות על פסח’ מהארי ז”ל במחיר מוזל

לחנות הספרים

 

60 אגורות ליום
שיעשו את כל ההבדל!

לחצו כאן לתרומה

הלימוד באתר מוקדש

הרשמה לאתר
תכני האתר המלאים נפתחים רק לגולשים רשומים (הרשמה בחינם!)
להמשך גלישה יש לבצע הרשמה אותה ניתן לבטל בכל עת.
הרשמה
+