עגלת קניות

close-icon

אין מוצרים בסל הקניות.

ספירת העומר | המלכות שבתפארת | 21 ימים לעומר

להאזנה

תיקון המידות עפ"י ספירת העומר | היום עשרים ואחת יום לעומר | תיקון מידת המלכות שבתפארת

 

הגענו בשיעורי הרב שקד אליהו פנחס אל השלמת ספירת התפארת. המלכות היא הספירה האחרונה שבתפארת. התפארת היא היופי, הפירות והנצחיות. ומה הקשר בינה לבין המלכות?

 

מתכונתו של מלך היא הכריזמה שלו, ההקרנה שלו כשליט מנהיג על נתיניו. וחלק מהכריזמה של המלך – היא הופעת המלך מול העם. הן הקפדה על ההופעה החיצונית, בסימני שררה ורושם של יופי, והן יופי פנימי. ויופי פנימי פירושו למשל, על פי ספר הזוהר, שהמלך אחראי על החיים. וכך כל אחראי לאדם אחר – בעבודה או המשפחה. ומה היופי שבדבר? ומה הצירוף בין היופי הזה – ליופי שבתפארת?

 

התפארת – אומר ספר הזוהר – היא מידת הרחמים. "רחמים" אינם כמו במובן המשובש, הרגיל אצלנו, "יחס למסכן". אלא רחמים פירושם שילוב נכון בין חסד ודין. וזוהי האהבה האמיתית. כמו בלשון הפסוק בתהילים (י"ח, ב'): "אֶרְחָמְךָ ה' חִזְקִי". שפירושו: אני מחובר אליך ה' באהבה אמיתית ופנימית. מקור למילה "רחמים" במילה "רחם", עטיפה אמהית אוהבת ומקיפה. כך גם כולנו נמצאים "בתוך" הקב"ה, שהוא הכל. והוא המרחם האמיתי עלינו.

 

מלכות – תכונתה ענווה ושפלות רוח. כל מנהיגי ישראל היו ענוותנים. אברהם אבינו אמר על עצמו (בראשית י"ח, כ"ז), "וְאָנֹכִי עָפָר וָאֵפֶר". משה רבנו ואחיו אהרון אמרו על עצמם (שמות ט"ז, ז'), "וְנַחְנוּ מָה", דוד המלך התבטא (תהילים ח', ה'), "מָה אֱנוֹשׁ כִּי תִזְכְּרֶנּוּ וּבֶן אָדָם כִּי תִפְקְדֶנּוּ". ענווה פירושו, שכל ההצלחה שלי מתקשרת לבורא. הוא שם אותי כמנהיג. ולא לקחת את ההנהגה והשליטה למקום של גאווה ושררה. מתוך הענווה באה תכונת המלכות האמיתית, התמסרות לאלה שתחתיי בהנהגה.

 

מתוך הענווה האמיתית של המנהיג, מתגלה היופי האמיתי, הפנימי, שלו. וזהו הקשר בין התפארת – למלכות. בכך נשלמת סדרת שיעורי הרב שקד אליהו פנחס לגבי ספירת התפארת והופעתה בחיינו. נמשיך בשבוע הבא אי"ה בספירת הנצח.

 

סדר ספירת העומר – נוסחים לכל העדות

לשיעורי קבלה נוספים על חג הפסח וימי ספירת העומר

לרכישת ספר 'שער הכוונות על פסח' מהארי ז"ל במחיר מוזל

לחנות הספרים

 

60 אגורות ליום
שיעשו את כל ההבדל!

לחצו כאן לתרומה

הלימוד באתר מוקדש

הירשם לעדכונים

    +