עגלת קניות

close-icon

אין מוצרים בסל הקניות.

ספירת העומר | מידת הנצח שבתפארת | 18 ימים לעומר

להאזנה

תיקון המידות עפ"י ספירת העומר | היום שמונה עשר יום לעומר | תיקון מידת הנצח שבתפארת

 

כפי שלמדנו בשיעורים בפנימיות התורה, תפארת – מסמלת את היופי והאמת; ואילו נצח – את הנצחיות והנצחון. ועלינו להבין – מה הקשר ביניהם?!

 

לשקר "אין אורך חיים". הוא נכון רק לזמן אמירתו. לעומת זאת, האמת, היא נצחית, היא "חותמו של הקב"ה". לפי הרב אשלג בעל הסולם, ספירת התפארת, שהיא גם ספירת האמת, היא מלשון פרי. וכך מצאנו בבריאה: כל ספירה משבע ספירות ההנהגה באה לידי ביטוי ביום אחר של הבריאה. ביום הראשון – חסד, שני – גבורה, ושלישי – תפארת. הפירות יצאו לפועל בעולם רק ביום השלישי! לא בהתגלות החסד, ולא כל שכן עם הגבורה שצמצמה אותה ביום השני. רק ביום השלישי ראו את יופיה של הגבורה – וזו התפארת שבפירותיה. על כן נאמר ביום השלישי פעמיים "כי טוב", כי גם הטוב שהיה ביום השני – יצא רק כעת אל הפועל.

 

כיצד מתחברת האמת האלוקית אל היופי? למדנו בשיעורים בפנימיות התורה, שהמדובר ביופי הפנימי. אנחנו צריכים לחבר את היופי הפנימי שלנו אל הנצח = הקב"ה. זה נעשה באמצעות עשיית רצונו הנצחי, בקיום תורה ומצוות. קיום המצוות משווים את התכונות הפנימיות שלי – לתכונות הבורא, ובכך מבטיח את נצחיותי. כלומר: קיומה של התפארת, היא האמת – התורה, מוביל אותי אל הנצח.

 

להשקיע בגשמיות יותר מדי – זו איוולת. משל הביא לכך הרב אשלג בעל הסולם: אם המדינה הנפיקה אגרות חוב שכל תוקפן הוא רק לעשר שנים, מי ישקיע בכך יותר מדי? הרי אין להן ערך של כלום אח"כ! וכך השקעה בחיי העולם הזה, הרי אינה רווחית לאורך זמן… ואילו המעשים הטובים, בינינו לזולת ובינינו לאלוקים – הם הנצח שבתפארת, כאמור.

 

סדר ספירת העומר – נוסחים לכל העדות

לשיעורי קבלה נוספים על חג הפסח וימי ספירת העומר

לרכישת ספר 'שער הכוונות על פסח' מהארי ז"ל במחיר מוזל

לחנות הספרים

 

60 אגורות ליום
שיעשו את כל ההבדל!

לחצו כאן לתרומה

הלימוד באתר מוקדש

הירשם לעדכונים

    +