עגלת קניות

close-icon

אין מוצרים בסל הקניות.

ספירת העומר | התפארת שבתפארת | 17 ימים לעומר

להאזנה

תיקון המידות עפ"י ספירת העומר | היום שבעה עשר ימים לעומר | תיקון מידת התפארת שבתפארת

 

בתפארת יש שני רעיונות בסיס – יופי, ואמת.

 

בשיעורים בפנימיות התורה ראינו את שתי הספירות ש"קדמו" לתפארת, וביטאו שתי תכונות הפוכות זו מזו. אור החסד ותכונתו – אפיינו את אישיותו של אברהם. אור הגבורה ותכונתו – את יצחק. לכן אומרים בתורת הקבלה והנסתר, שאברהם ויצחק הם "מרכבה" לתכונותיהם. וכך גם יעקב – מרכבה לתכונת התפארת, היופי והאמת, תכונה המורכבת משתי התכונות ההפוכות של חסד וגבורה.

 

כך הוא יעקב, מורכב. מצד אחד נאמר, שיעקב היה כל כך יפה – עד שדמה לאדם הראשון, יציר כפיו של הקב"ה. בפרט שמו השני, ישראל, מבטא את היופי, בכינויו: "תפארת ישראל". מצד שני – נאמר על יעקב (מיכה ז', כ'): "תִּתֵּן אֱמֶת לְיַעֲקֹב". לפי תורת הקבלה והנסתר, לוקחים את המילה "אמת", ומחשבים את הערך המספרי של אותיותיה (א+מ+ת), את הגימטריה שלה, ומקבלים 441. אם נוסיף למספר זה את הערך המספרי של המילה "יופי" (=100), נקבל 541. ו 541 היא גם הגימטריה של המילה "ישראל". זה רמז להרכב המיוחד בתכונת תפארת ישראל – אמת ויופי.

 

אמת גם רומזת למילה "תואם". התיאום בין כל המרכיבים יוצר יופי. בשורש הרוחני, אמת ויופי הם דבר אחד. וכך גם במדעים – מתמטיקאי רואה יופי במשוואה חכמה.

 

עוד אנו לומדים בשיעורים בפנימיות התורה שגם ההיפך-המשלים הוא נכון: הדבר הכי מכוער הוא השקר. ומכאן המילה "כזב" לשקר שמתגלה, כי יש בו אכזבה. ואנחנו מקווים ועמלים לחיות את שני הצדדים החיובים של מידת התפארת, האמת והיופי.

 

סדר ספירת העומר – נוסחים לכל העדות

לשיעורי קבלה נוספים על חג הפסח וימי ספירת העומר

לרכישת ספר 'שער הכוונות על פסח' מהארי ז"ל במחיר מוזל

לחנות הספרים

 

60 אגורות ליום
שיעשו את כל ההבדל!

לחצו כאן לתרומה

הלימוד באתר מוקדש

הירשם לעדכונים

    +