עגלת קניות

close-icon

אין מוצרים בסל הקניות.

ספירת העומר | תיקון מידת הנצח | שבוע רביעי לעומר

להאזנה

שבוע רביעי לספירת העומר – תיקון מידת הנצח

 

נחזור מעט מה ראינו בשיעורי הרב שקד אליהו פנחס אודות ספירת העומר: לימוד הזוהר מראה לנו, שהספירות הן תכונות אלוקיות המאירות לנו בנפש, ואנחנו צריכים ללמוד להפעיל אותן בנפש כך שנידבק בה' מכוח תכונותינו הדומות לו. שלוש הספירות שמנינו בשבועות הקודמים, חסד, גבורה ותפארת, קיימות ופועלות "באופן תיאורטי". ומכאן ואילך מונים ארבע ספירות – נצח, הוד, יסוד ומלכות, המורידות את הערכים האלוקיים אל חיי המעשה, ותובעות מאתנו להתנהל על פיהם.

 

הספירה הראשונה מבין ארבע אלה היא ספירת הנצח. היא מקבילה ליום הרביעי לבריאה, בו נברא השמש הירח וכל צבא השמיים. הנצח מסמל את הנצחיות, הניצחון והניצוח. הפעולות האלוקיות הן נצחיות, ואנחנו צריכים לעשות פעולות שיש לה משמעות נצחית. אנחנו רוצים גם לנצח, זה טבוע בנו, ואנחנו רוצים ללמוד להפעיל את הרצון הזה בצורה מוגבלת ומשמעותית, ערכית. תכונה זו באה ממקור נצחי, כי הקב"ה הוא נצחי, והוא המנצח על כל הבריאה.

 

צבא השמיים, שנברא ביום הרביעי – יום הנצח כנ"ל – נראה לנו נצחי, ובהתבוננות נכונה, משרה בנו יראת שמיים, כפי שכבר נאמר בשיעורים קודמים. בזה הוא מקשר אותנו אל הנצח.

 

מלימוד הזוהר עולה, כי לכל ספירה יש תכונה. החסד – אהבה. גבורה – יראה. תפארת – רחמים. ונצח – בטחון. הנצחון במלחמה בא בהכרח מביטחון. ואנחנו נדבר השבוע על הא"ב של היהדות – אמונה ובטחון. הבטחון הוא שיתן לנו כוח להפעיל בחיינו את כל הספירות עליהן למדנו ועוד נלמד. זוהי הספירה האקטיבית מבין הספירות, פעילה ביותר, ולכן יש ללמוד כיצד להפעילה ונכון.

 

השבוע נראה בשיעורי הרב שקד אליהו פנחס את אפיוניי הנצח השונים כולם, וכך נוכל לתקנה בצורה פנימית וטהורה, ולהוביל עצמנו לדבקות בתכונה האלוקית של הנצח.

 

סדר ספירת העומר – נוסחים לכל העדות

לשיעורי קבלה נוספים על חג הפסח וימי ספירת העומר

לרכישת ספר 'שער הכוונות על פסח' מהארי ז"ל במחיר מוזל

לחנות הספרים

 

60 אגורות ליום
שיעשו את כל ההבדל!

לחצו כאן לתרומה

הלימוד באתר מוקדש

הירשם לעדכונים

    +