סדר סיבה ומסובב | 4א

להאזנה

סדר סיבה ומסובב | הרב שגב רומנו

ביאור מקיף ומעמיק על סדר השתלשלות העולמות הרוחניים, כפי שביאר אדמו"ר הרב יהודה לייב הלוי אשלג זצ"ל מחבר פירוש הסולם על הזוהר הקדוש | בסדרת שיעורים נפלאה, מבאר הרב שלב אחר שלב את יציאת עשר הספירות בדרך קודם ונמשך | כפי בכתב 'בעל הסולם' בספריו 'תלמוד עשר הספירות'.

 

סיכום מסך

המסך זה כוח ההתגברות בנפש לקבל את האור בצורה מתוקנת – לקבל את האור בצורה שממעטים אותו, אבל לא ממעטים ח"ו את האור כי את אור אין סוף אי אפשר למעט, אלא רק ממעטים את הצורה המקולקלת של הרצון לקבל לעצמו, על מנת שהאור יתקבל בצורה אין סופית וזה נקרא להחזיר את האור – אור חוזר.

יש לדעת אין פה ציור זה לא שהאור יורד ומכה במסך ואז חוזר, אכן כך זה כתוב בכתבי ההאריז"ל שהאור – שהאור ישר יורד ופוגע במסך יש זווג דהכאה – הוא מכה במסך וחוזר לאחוריו וזה נקרא אור חוזר זה רק המשל. הנמשל הוא שהשפע האלוקי שנקרא אור, יורד כלומר מושפע אל הנברא, הנברא למטה הוא נקרא ירוד משום שהוא מקבל את האור לתוך הרצון שלו, אבל אם הנברא מייחס את האור לבורא ומחזיר את האור לשורשו זה נקרא שהאור שפגע במסך והתחבר אליו, בכתבים זה מכונה זווג דהכאה. ומדוע זה נקרא הכאה כי הנברא רוצה לדחות את צורת הקבלה המקולקלת ולהחזיר את האור לצורה המתוקנת שלו להיות בדבקות עם הבורא וזה עצמו צורת קבלה בקדושה נקראת אור חוזר, יוצא שהפירוש זווג דהכאה הוא חיבור (זווג) ע"י סטירה והסטירה היא בין לקבל ללא לקבל או בין לבחור לבין ידיעת הבורא שכל הבחירות שלנו כלולים בידיעתו יתברך.

למה הקו נקרא דק? דק המסך באמת מיעט את הגילוי לנברא עד שיתקן את עצמו לגמרי וכך המיעוט הזה הוא מה שמאפשר לנו להשיג את הדבקות באין סוף, זאת אומרת מיעוט על מנת לזכות להשיג הרבה יותר, וזה מה שכתוב בשכר ויסתר פניו זכה לתמונת ה' יביט [גילוי פנים].

 

לעמוד שיעורי הקבלה של הרב שגב רומנו

לרכישת ספר 'מילון הסולם' של הרב שגב רומנו

לשיעורי קבלה וחסידות מכל מרבני המרכז 

הישארו מעודכנים

הירשמו לניוזלטר שלנו ותהיו מעודכנים בכל המאמרים שלנו    loader

    תרומה