סדר סיבה ומסובב | 22א

סדר סיבה ומסובב | הרב שגב רומנו

ביאור מקיף ומעמיק על סדר השתלשלות העולמות הרוחניים, כפי שביאר אדמו"ר הרב יהודה לייב הלוי אשלג זצ"ל מחבר פירוש הסולם על הזוהר הקדוש | בסדרת שיעורים נפלאה, מבאר הרב שלב אחר שלב את יציאת עשר הספירות בדרך קודם ונמשך | כפי בכתב 'בעל הסולם' בספריו 'תלמוד עשר הספירות'.

 

סיכום בירור ותיקון

לאחר שבירת הכלים, עולם התהו, בעולם שנשבר נשארו עשר ספירות, אמנם יש שם שמונה כלים שנשברו, כל כלי מכיל ארבע אותיות הויה, הויה שלמה.

ארבע אותיות הויה כפול שמונה זה 32, כפול העשר ספירות של כל עולם התהו, עולם הנקודים.

יוצא שלוש מאות עשרים ניצוצות, הנקראים ש"כ ניצוצין בזוהר. פירוש של ניצוצין הוא חלקי רצון, זיכרונות מהרצונות שנשברו, והם מחולקים לכלים ולניצוצין.

הכלים – הרצונות.

הניצוצין – התענוג שהאדם זוכר מהשבירה.

הזיכרון מהתענוג נקרא רושם. או בארמית רשימו. הרושם, את הרשימו צריך לברר, צריך להוציא אותו מתוך הרע כי הוא מעורבב אחרי השבירה מופרד מהאלוקות והוא נפל למקום חלל, קליפות, השורש במקום של הקליפות עדין, אין קליפות, חלל פנוי, כביכול פנוי מהשגחת הבורא לגמרי, כביכול ושם האדם צריך להוציא מהמקום האפל הזה שהוא שורש לכל הבחירה, חוסר אמונה, כל העוונות, כל הפשעים הכול זה מחלה, זה מציאות שבן אדם לא רואה שיש בורא עולם, אז הרצונות האלה נפלו למקום של חלל, של כביכול אין בורא עולם.

ומה התפקיד של האדם עכשיו? אנחנו נלמד איך נבנה עולם התיקון.

עולם התיקון נבנה בתהליך מאוד כללי שמחולק לשתיים, בירור ותיקון.

ברור זה אומר לקחת את הטוב ולהפריד את הרע. להסיר את הקליפות, להסיר את החושך מאותו ניצוץ ולחבר אותו למקום המתאים שלו, לבנות אותו, בירור זה תיקון. הבניה.

התיקון היא להתאים אותו, להשתמש עם הרצון במקום הנכון, בזמן הנכון עם המצווה הנכונה, עם הכוונה הנכונה, זה נקרא לתקן אותו, יש בירור ותיקון, נפלו בשבירת הכלים ש"כ ניצוצין והתפקיד שלנו בעולם התיקון הוא לברר את הניצוצין שאפשר לברר.

מה אי אפשר לברר?

את הל"ב האחרון של המלכות כי אם אני מחלק את העשר ספירות לעשר לבבות, לב כפול עשר זה ש"כ, הלב באחרון של המלכות זה הרצון לקבל ע"מ לקבל, הבחירה החופשית המנותקת, היישות המוחלטת שהיא הנק' הכי מסוכנת, אסור לנו לגעת בה אלא אנחנו נוגעים ברצונות היותר זכים שהם נקראים רפ"ח ניצוצין כי אם אני מסיר ל"ב 32 מתוך ש"כ נשאר לי 288 שזה רפ"ח, זה כל מה שכתוב בספרים שאנחנו מבררים בכל מצווה רפ"ח ניצוצין, דרך אגב נקראים ניצוצין כמו אור קטן שהוא מאיר ומתחבא מיד, ככה בשבירת הכלים הרצונות האלה האירו לרגע ומיד נשברו לכן נקראים ניצוצין, לכן כל התיקון שלנו הוא לברר את הרפ"ח ניצוצין.

 

לעמוד שיעורי הקבלה של הרב שגב רומנו

לרכישת ספר 'מילון הסולם' של הרב שגב רומנו

לשיעורי קבלה וחסידות מכל מרבני המרכז 

אהבתם? שתפו
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
הישארו מעודכנים
הירשמו לניוזלטר שלנו ותהיו מעודכנים בכל שיעורי הוידיאו שלנו

לחצו Ctrl + D במקלדת והאתר יתווסף לרשימת המועדפים שלכם.