עגלת קניות

close-icon

אין מוצרים בסל הקניות.

ספירת העומר | מידת החסד שבחסד | יום 1 לעומר

להאזנה

תיקון המידות עפ"י ספירת העומר | היום יום אחד לעומר | תיקון מידת החסד שבחסד

 

היום נלמד לאהוב את האהבה, לייקר ולהעריך את תכונת הנתינה הנטועה בנו באופן טבעי עקב היותנו 'חלק אלוקה ממעל'. ראשית חשוב להדגיש שאנו מדברים על אהבת הנתינה והחסד אנו לא מדברים על אהבת 'ההרגשה הטובה שנותן קשר האהבה' משום שזוהי אהבה עצמית ולא אהבת הזולת.

 

במהלך השבוע הראשון של ספירת העומר נלמד לאזן אט אט את אהבת האחר על פני האהבה העצמית. בספרו 'מתן תורה' מרחיב הרב יהודה לייב אשלג זצ"ל את פיתוח היכולת לפעולה מורכבת זו של 'אהבת הזולת'. אך כעת די לנו להבין כי תיקון מידת החסד הינו תיקון רגשי נפשי בעל אופנים שונים ומגוונים. תחילה ביום הראשון לספירה יהיה עלינו לטפל בפן של ה'חסד שבחסד' .

 

נוכל לשים לב כי ביום זה אנו נספור: "היום יום אחד לעומר" ונשאלת השאלה מדוע לא נספור היום יום ראשון לעומר? למה נאמר יום אחד ולא יום ראשון? סוד הדבר טמון ברמז על תכונת האהבה; בגימטריה ערך המילה 'אהבה' הינו  13 וכן ערך המילה 'אחד' הוא 13!

 

הנרמז לנו בכך שהערך המספרי של המילה 'אחד' שווה בדיוק לערך המספרי של המילה 'אהבה' הוא כי ביום הראשון לספירת העומר שהוא כנגד השבוע הראשון של הבריאה, מוטל עלינו להחשיב בחיינו הרוחניים את תכונת האהבה התכונה האחת החשובה ביותר, במילים אחרות: 'לאהוב את תכונת האהבה'! לכן לא נספור ביום זה 'היום יום ראשון לעומר' אלא 'היום יום אחד לעומר', היום הוא יום תכונת האהבה שערכה המספרי הוא אחד!

 

בעבודה הרוחנית של השבוע הראשון של ספירת העומר עלינו לחשוב על בני הזוג והמשפחה, החברים והשכנים וכיצד נוכל לתת, לשמח ולהעניק אהבת אמת לכל אחד ואחד מהם? בשביל להבין מהי אהבת אמת ננסה להסביר מהי אהבה שקרית. כפי שצוין בתחילת הדברים חשוב להסב את תשומת הלב ולדעת כי טמונה בתהליך זה מלכודת דבש של 'אהבת התחושה שנותנת לנו האהבה', ואהבה זה היא לא אחרת מאהבה עצמית ותענוג מהרווחים של קשרי האהבה לאחר. ה'אהבה העצמית' הזו היא אהבה שקרית והרסנית! ובשביל להימנע מסוג זה של אהבה נלמד בשבוע הקרוב של ספירת העומר את כל שבעת אפיוני האהבה והנתינה על מנת להגיע ליישום תכונת האהבה: אהבת הזולת ואהבת הקב"ה בצורה מאוזנת ומתוקנת.

 

כתיבה ועריכה לשונית : הרב שקד אליהו פנחס | מרצה לחכמת הקבלה | יו"ר ומייסד מרכז סולם יהודה

 

סדר ספירת העומר – נוסחים לכל העדות

לשיעורי קבלה נוספים על חג הפסח וימי ספירת העומר

לרכישת ספר 'שער הכוונות על פסח' מהארי ז"ל במחיר מוזל

 

לחנות הספרים

 

60 אגורות ליום
שיעשו את כל ההבדל!

לחצו כאן לתרומה

הלימוד באתר מוקדש

הירשם לעדכונים

    +