עגלת קניות

close-icon

אין מוצרים בסל הקניות.

ספירת העומר | מידת המלכות שביסוד | 42 ימים לעומר

להאזנה

תיקון המידות עפ"י ספירת העומר | היום ארבעים ושנים יום לעומר | תיקון מידת המלכות שביסוד

 

במערכת הספירות, אותה אנחנו לומדים בערוץ הקבלה על פי ספר הזוהר, ראינו שיש חסד וגבורה – שיש ביניהם יחס של זכר (חסד) ונקבה (גבורה), והספירה המאחדת – משלבת – ממצעת ביניהם (התפארת). שוב חוזר מבנה דומה, בין נצח (זכר) והוד (נקבה) והמשלים שלהם, היסוד (מיצוע). ראינו השבוע כמה היסוד בסיסי ומחבר בין הספירות, אך ישנו חיבור נוסף ומשמעותי ביותר – גם הוא חיבור זכר ונקבה, בין היסוד (זכר) – לבין המלכות (נקבה).

 

אלה כוחות נפש הקיימים בתוך כל אדם. ובמעגל אחר עליו אנחנו לומדים בערוץ הקבלה, בזוגיות, הגבר הוא היסוד, והנקבה היא המלכות. אמנם אנו רגילים לראות דווקא את הגבר כיוזם, מתכנן ומוביל, ואילו האשה, מזוהה עם פנימיות הבית ומכניסה את האור שמביא הגבר לכלים מתוקנים. לכל אחד תפקיד אחר בפאזל לקשר בריא ומתוקן. אכן מבחינה פנימית, אמרו חז"ל בכמה מקומות, שהכל בא מן האשה! זה הביאור החסידי בלשון חכמים "אֵין לְךְ כְּשֵׁרָה בַּנָּשִׁים אֶלָּא אִשָּׁה שֶׁעוֹשָׂה רְצוֹן בַּעֲלָהּ (הַגָּהוֹת מַיְמוֹנִי פֶּרֶק ט"ו בְּשֵׁם תָּנָא דְּבֵי אֵלִיָּהוּ)". הכוונה שהאישה הכשרה היא המעצבת ומולידה בו רצונות נכונים, ואין לה צורך בתופים ורעמים שקולה יישמע.

 

אמרו חכמים, שהרוצה להתעשר – יכבד וייקר את אשתו (ראו תלמוד בבלי מסכת בבא מציעא נ"ט, א'). השפע של אדם בא מאשתו. ספר הזוהר הקדוש מתבטא בצורה חריפה, שהאיש והאישה הם כמו מלך ומלכה, ואין מלך ללא מלכה (ראו תיקוני הזוהר דף ס' עמוד ב').

 

המלכות שביסוד – עניינה לייקר את האשה. ועבודה רוחנית בעיקר לאיש בזה. להמליך עליו את אשתו. לא מתוך ביטול גרוע, והפחתת האישיות, אלא מתוך הבנה עמוקה, שאין מי שרוצה יותר בטובתנו מאשר בת הזוג שלנו. מתוך יוקרתה ורוממותה, להעמיד אותה על רום המעלות.

 

בשבוע הבא ניפגש בתיקון ספירת המלכות, שם נפרט על הפעלתה של ספירת המלכות על כל גווניה.

 

סדר ספירת העומר – נוסחים לכל העדות

לשיעורי קבלה נוספים על חג הפסח וימי ספירת העומר

לרכישת ספר 'שער הכוונות על פסח' מהארי ז"ל במחיר מוזל

לחנות הספרים

 

60 אגורות ליום
שיעשו את כל ההבדל!

לחצו כאן לתרומה

הלימוד באתר מוקדש

הירשם לעדכונים

    +