עגלת קניות

close-icon

אין מוצרים בסל הקניות.

הזמנה מינימלית 300, סכום ההזמנה הנוכחי שלך הוא 0.00

ספירת העומר | מידת ההוד שביסוד | 40 ימים לעומר

סרוק לתרומה

באדיבות עמותת סולם יהודה ללימוד קבלה חסידית בראשות הרב שקד אליהו פנחס שליט"א

ספירת העומר | מידת ההוד שביסוד | 40 ימים לעומר

להאזנה

תיקון המידות עפ"י ספירת העומר | היום ארבעים יום לעומר | תיקון מידת ההוד שביסוד

 

בתור ספירת היסוד, שמהותה שייכות וקשר, נראה איך מאירה ספירת ההוד והתודה?

 

כמו בכל קשר, גם בנישואין, יש עניין השגרה. זו עלולה להיות לא סתמית, אלא בעייתית: לראות את בן הזוג (או כל שותף לקשר) ופעולותיו – כמובנים מאליהם. ובזה, לפי סודות הקבלה, יש פגם בספירת הוד שביסוד!

 

אמירת התודה היא התיקון של המצב הפגום הזה. ניתן להפוך כל רגע משעמם ורוטיני לנקודת אור – אם נאמר עליו תודה. הספר "שעריו בתודה" של הרב ארוש שליט"א, עוסק בחובת התודה, והוא מומלץ מאוד! שמו של הספר בא מהפסוק בתהילים (ק', ד'), "בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ". הפסוק קורא לנו לבוא בשערי המקדש עם קרבן תודה, ולהלל את ה' בתודה להטבתו עמנו. חובה גדולה ויסוד מוסד היא עניין התודה, לא לראות כמובן מאליו את מי שמיטיב לנו.

 

אנחנו יכולים להפוך כל נקודה בחיינו למשהו עם ניחוח נעים, אם נכיר עליו תודה.

 

הרב שקד אליהו פנחס חוזר בשיעוריו הרבה על הנקודה הזו: יש שתי אפשרויות לחיות את החיים האלה. האחת, ללכת בכפיות טובה על מה שניתן לי, וללא הכרת הטוב על דבר. הן לגבי מה שנתנה לי האשה, או הילדים, או בכלל כל אדם – ועל מתנות הבורא. אפשרות שניה והפוכה – הכרת התודה. שאדם מכיר טובה ומעריך מה שהוא מקבל במערכת הקשרים שלו עם הסביבה – ועם הבורא.

 

עד כמה הפוכות האפשרויות הללו זו מזו? עד כדי שהאחת גורמת לזלזול באחר ולניתוק ממנו, והאחרת – להעצמת הזולת ולחיבור עמוק אליו.

 

תיקון הוד שביסוד – מלמד הרב שקד אליהו פנחס – קצר בהרבה מתיקון נצח שביסוד, שמהותו להפוך כל דבר שבחיבור, לנצחי. פשוט יחסית וקל להודות על כל דבר שניתן לי. כל פעולה שנעשה לי ע"י השני במערכת הזוגית, ראויה להערכה והכרת תודה. תודה תדירה, תביא לתדר נכון (שימו לב לקרבת המילים זו לזו). ולהתלונן על כל דבר, זה ממש הפך הקדושה.

 

עם ישראל הגיע אל סף א"י, הקדושה, המנוחה והנחלה, והודות לתלונתו בחטא המרגלים (במדבר י"ג-י"ד) נפל לשרשרת אסונות לאורך כל ההיסטוריה שלנו בט' באב, משורש כפיות הטובה שהתגלה בנו. כי, לפי סודות הקבלה, אין דבר שנוא על הקב"ה כמו כפיות טובה. וכך בחבר שמיטיב לנו. ומפתיע כמה טוב ייפתח לנו אם נדע להכיר טוב ותודה על כל הבא עלינו.

 

סדר ספירת העומר – נוסחים לכל העדות

לשיעורי קבלה נוספים על חג הפסח וימי ספירת העומר

לרכישת ספר 'שער הכוונות על פסח' מהארי ז"ל במחיר מוזל

לחנות הספרים

 

60 אגורות ליום
שיעשו את כל ההבדל!

לחצו כאן לתרומה

הלימוד באתר מוקדש

הרשמה לאתר
תכני האתר המלאים נפתחים רק לגולשים רשומים (הרשמה בחינם!)
להמשך גלישה יש לבצע הרשמה אותה ניתן לבטל בכל עת.
הרשמה
+