עגלת קניות

close-icon

אין מוצרים בסל הקניות.

ספירת העומר | מידת היסוד שביסוד | 39 ימים לעומר

להאזנה

תיקון המידות עפ"י ספירת העומר | היום שלושים ותשעה יום לעומר | תיקון מידת הנצח שביסוד

 

למדנו בשיעורי הרב שקד אליהו פנחס, שספירת היסוד עניינה הוא החיבור. היסודות מחברים כל דבר. וכך היסודות מאפשרים חיבור עם אדם אחר. וכך – חיבור באיברי הרבייה בין איש לאשה, חיבור היכול למשוך לעולם נשמה קדושה. וכך – חיבורנו אל הקב"ה. הכל כלול ביסוד. כאשר אנו מדברים על הנצח שביסוד, כוונתו להיבט הנצחי של החיבורים שלנו.

 

יסודות בניין איתנים, יגרמו לבניין לשרוד שנים רבות. מהם יסודות הקשר בין בני אדם, ובפרט בזוגיות, הגורמים לו לקשר להיות יציב לאורך זמן? התשובה – נאמנות, שמקורה באמונה. ברגע שאדם נאמן לשותפו, הוא מסוגל להוביל את מערכת היחסים להיות נצחית! וזהו נצח שביסוד.

 

במערכת בינינו לבין הקב"ה, כאשר אנחנו נאמנים אליו, הוא משפיע לנו בכל מישור בטובו הגדול. ואילו במערכת הזוגית, היסוד הזה רופף בדורנו, הנאמנות. וכל קשר בנוי על נאמנות, קל וחומר הזוגי. לכל קשר קבוע ואיכותי.

 

על פי חכמת הקבלה על פי בעל הסולם, היכולת ליצור נאמנות מוחלטת לשני – היא הכרח המציאות. אנחנו מבססים את הקשר שלנו על חוקי אמת, חוקי התורה הנצחיים. אנחנו מזכירים בעת הנחת תפילין את הפסוקים מהושע (ב', כ"א-כ"ב): "וְאֵרַשְׂתִּיךְ לִי לְעוֹלָם וְאֵרַשְׂתִּיךְ לִי בְּצֶדֶק וּבְמִשְׁפָּט וּבְחֶסֶד וּֽבְרַחֲמִֽים, וְאֵרַשְׂתִּיךְ לִי בֶּאֱמוּנָה וְיָדַעַתְּ אֶת ה'". רוצה לומר, הקשר בינינו  לבין ה' בנוי על נאמנות נצחית. ולהפך, נאמנות כזו מובילה לאירוסי נצח.

 

אלו לא רק היסודות. הנאמנות היא עמוד שעליו עומדים כל שלבי היחסים. האמונה שלנו זה בזה, בכל יחסי בני אדם לזולת ולה'. הנאמנות חייבת להיות מוחלטת וללא ערעור. לכן השכינה נקראת "אשת חייל" (בחכמת הקבלה על פי בעל הסולם), כי היא מתחברת רק למי שעושה עצמו כחיל, נאמן ללא סייג. באמונה יש צד שהיא כמו מציאות חייו של חיל, מעצם הגדרתו: אמונה, תרגול ונאמנות.

 

חייבים להיות נאמן למעסיקינו. לקשרים החברתיים של החברה הישראלית. לקב"ה. וכשנלך בדרכנו בשיעורי הרב שקד אליהו פנחס, נזכה אי"ה לקיים את כל מערכות היחסים שלנו בזיקה לנצח.

 

סדר ספירת העומר – נוסחים לכל העדות

לשיעורי קבלה נוספים על חג הפסח וימי ספירת העומר

לרכישת ספר 'שער הכוונות על פסח' מהארי ז"ל במחיר מוזל

לחנות הספרים

 

60 אגורות ליום
שיעשו את כל ההבדל!

לחצו כאן לתרומה

הלימוד באתר מוקדש

הירשם לעדכונים

    +