ספירת העומר | מידת התפארת שביסוד | 38 ימים לעומר

תיקון המידות עפ"י ספירת העומר | היום שלושים ושמונה יום לעומר | תיקון מידת התפארת שביסוד

 

היסוד הוא המחבר, תכונת הנפש המאפשרת לנו להתקשר לזולת. ואנחנו מתמקדים בשיעורי הרב שקד אליהו פנחס בעניין היסוד, על החיבור הנכון בין איש לאשתו. התפארת, כפי שהוסבר כבר בשבוע התפארת, עניינה יופי ופירות וענפי העץ. מה התפארת בחיבור?

 

ביסוד שבתפארת דיברנו על החיבור הרוחני מתוך יופי. וכאן אנחנו משלימים בדבר ההפוך: עצם היופי שבחיבור. כאמור, זה חשוב לדורנו, בהם מתפוררות אבני הבניין ויסודות הקשר הזוגי. כיצד מקדשים אישה ביהדות? בדרך כלל, בטבעת. הסיבה היא – לסמל ביופי התכשיט את יופי החיבור. והטבעת עגולה, מסמלת את האור המקיף שבחיבור זה.

 

היסוד, תכונתו הפנימית – אמת. אנחנו שואלים, מהו נותן יופי אמיתי, נצחי, לחיבור? נשים לב לאמירה בה נוצר החיבור בין איש לאשתו: "הֲרֵי אַתְּ מְקֻדֶּשֶׁת לִי בְּטַבַּעַת זוֹ כְּדַת משֶׁה וְיִשְׂרָאֵל". מה נכלל בקידושין, בקדושה זו? כשהאיש והאשה מתקדשים קידוש רוחני על פי חוקי היהדות, "כְּדַת משֶׁה וְיִשְׂרָאֵל", הם רוצים לומר שהם מקבלים ביניהם שיש זמני חיבור בין האיש ואשתו – וזמני הרחקה; חוקי טהרת המשפחה והמחשבה; חוקי צניעות לסוגיה, לאיש ולאשה, ולא רק בלבוש אלא גם במחשבה ובהרבה אורחות חיים; חינוך ברוח התורה, ועוד. כל אלה הם גדרים ומסגרת לתוכם נכנסת הברית. חייבת להתקיים מסגרת לברית, כדי שלקשר תהיה אחיזה וממשות.

 

כאשר הקשר בין איש לאשה מבוסס על חוקי התורה, חוקי האלוקות הנצחיים, הרי זה מרים ומשדרג את הקשר לרמות נפלאות. אמר הרב שקד אליהו פנחס וחוזר שוב, כי יכולות הנפש של תפארת שביסוד צריכים לבוא בכל מערכת יחסים עם הזולת, כולל ה'. אני מאחל לנו שנזכה לחיות בתוך גבולות טובים בכל מסגרת בה נהיה…

 

לשיעורי קבלה נוספים על חג הפסח וימי ספירת העומר

לרכישת ספר 'שער הכוונות על פסח' מהארי ז"ל במחיר מוזל

אהבתם? שתפו
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
הישארו מעודכנים
הירשמו לניוזלטר שלנו ותהיו מעודכנים בכל שיעורי הוידיאו שלנו

לחצו Ctrl + D במקלדת והאתר יתווסף לרשימת המועדפים שלכם.