עגלת קניות

close-icon

אין מוצרים בסל הקניות.

ספירת העומר | מידת הגבורה שבנצח | 23 ימים לעומר

להאזנה

תיקון המידות עפ"י ספירת העומר | היום עשרים ושלושה יום לעומר | תיקון מידת הגבורה שבנצח

 

אתמול ראינו שהרצון לנצח מניע אותנו בכל תחומי החיים וחזק מאוד. ולפעמים, הוא יכול לרמוס את האחר. השאפתנות שלנו יכולה לגרום לנו לעגל פינות ולרמוס בני אדם. לכן עלינו להשתמש במידת הגבורה שבנצח, מידתו של היום הזה. הגבורה יש בה גם התגברות על אחר, אבל – היא גם מגבירה. ובזה היא חיובית! צמצום הרצון לנצח, מרכז אותו למקום נכון ובעוצמה יתירה. משל לווסת של ברז מים, שמצר את רוחב הזרימה שבו, וכך יוצר זרם מרוכז ועוצמתי יותר.

 

כללי המשחק בעולם הזה, הם קיום תורה ומצוות. כדי לנצח אנחנו זקוקים לאיזון שמספקת לנו התורה בין הנטיות ההפוכות הקיימות ונדרשות מאתנו במציאות. כללי תורה ומצוות באו להצליח אותנו בחיים.

 

יצר הניצחון המוגזם, הוא הרסני. ונקרא בשפת הקבלה – אורות של תוהו. השימוש המתוקן בכוחות חזקים כאלה, נקרא בשפת הקבלה – "אורות של תוהו בכלים של תיקון". לקחת את המוטיבציה שלנו להצלחה שיכול לרמוס כל אחד ולעשות בלגן – ולעשות בה שימוש נכון ובונה.

 

כך שיש לפנינו כבר שני כלים של הנצח, הניצחון – חסד שבנצח, אהבת הניצחון, וגבורה שבנצח, שימוש מוגדר ומוגבל בניצחון לפי כללי המשחק בעולם הזה – לומדים איך להגיע לניצחון במשחק לפי הכללים הנכונים, כללי ההטבה וההשפעה.

 

ניקח כל אחד מאתנו רצון אחד שבו אנחנו רוצים להצליח בחיים, ונראה איך אנחנו מנהלים אותו על פי חוקי התורה; כלומר: נראה איך מנצחים (במה שאנחנו רוצים) תוך האדרת הזולת ולא גימוד שלו.

 

סדר ספירת העומר – נוסחים לכל העדות

לשיעורי קבלה נוספים על חג הפסח וימי ספירת העומר

לרכישת ספר 'שער הכוונות על פסח' מהארי ז"ל במחיר מוזל

לחנות הספרים

 

60 אגורות ליום
שיעשו את כל ההבדל!

לחצו כאן לתרומה

הלימוד באתר מוקדש

הירשם לעדכונים

    +