עגלת קניות

close-icon

אין מוצרים בסל הקניות.

ספירת העומר | מידת ההוד שבגבורה | 12 ימים לעומר

להאזנה

תיקון המידות עפ"י ספירת העומר | היום שנים עשר ימים לעומר | תיקון מידת ההוד שבגבורה

 

על סדר תיקוני ספירת הגבורה היום אנו מגיעים לתיקון הנפלא של ה'הוד שבגבורה'. כפי שהסברנו בתיקוני ספירת החסד בשבוע הראשון לספירה, הנצח וההוד הם בני זוג. הנצח שתיקנו אתמול כיצד להנהיג את תכונת הגבורה כמנצח התזמורת מה שמביא לניצחון ונצחיות פעולתנו. ההוד היא הספירה הנקבית החלשה יותר, שמה של ספירת ההוד מגיע גם מהמילה הודיה שאדם מסוגל להודות בחולשותיו ובכישלונותיו. כשם שהודה יהודה על מעשה תמר כלתו באומרו: "צדקה ממני, כי על כן לא נתתיה לשלה בני" מה שהוביל ללידת פרץ וזרח ושושלת בית דוד ולידת משיח צדקנו.

באופן כללי ממעיטים מאד בשימוש ב'הוד שבגבורה' משום ששימוש יתר עלול לייאש חלילה את האדם. כשהאדם מעוניין להודות בחסרונותיו ובכישלונותיו מעבר לכך שנצרך להרבה ענווה ושפלות הרוח, הוא גם זקוק לכח הגבורה משום שהאגו האנושי והרגשת ה'אני' מתנגדים בכל תוקף לדבר. והשימוש הזה של כח הנפש של ספירת הגבורה על מנת להודות בחסרונות האישיים זוהי בחינת התיקון 'ההוד שבגבורה'. ובאם האדם מתוך ענווה זו יקשר את כל חוויות החיים לה' באמונה מוחלטת שהוא 'מנהל הקרקס' של חיינו ולא אנו אלו המסובבים את העולם על צירו. ויתמיד  במחשבת הקדושה כי הקב"ה שהעמיד אותי בפניו את הניסיון הקשה והוא גם זה שיתן לו את הכח לעמוד בו, מפני שכבר אמרו דורשי רשומות כי "אין מעמידים את האדם בניסיון שאין הוא יכול לעמוד בו" הרי שתצלח דרכו בכל.

אמונה חזקה זו מסוגלת להוציא מתוך הנפש כוחות אדירים של התגברות והצלחה במכשולי החיים. ואומר פה בערבות מניסיון חיי, באם נפנה לקב"ה בתפילת אמת, ובוודאי בתפילה לטוב 'אין תפילה שחוזרת ריקה'. ורואים בכל תפילת אמת  וסיעתא דשמיא איך שהקב"ה כבר מסדר את כל הכוחות שיארגנו לעזור לנו.

וזהו עניין התיקון היומי של ה'הוד שבגבורה' שצריך להודות בהנהגת הבורא המוחלטת ושלא תמיד אנו מסוגלים להתמודד עם הכל, אלא לעזרתו אנו נצרכים. ועל כן נולדת תפילה אמתית בלב האדם מעומקא דליבא אשר היא הכלי האמיתי לקבלת אורו ושפעו של אבינו שבשמיים.

 

כתיבה ועריכה לשונית : הרב שקד אליהו פנחס | יו"ר ומייסד מרכז סולם יהודה | מרצה לחכמת הקבלה

 

סדר ספירת העומר – נוסחים לכל העדות

לשיעורי קבלה נוספים על חג הפסח וימי ספירת העומר

לרכישת ספר 'שער הכוונות על פסח' מהארי ז"ל במחיר מוזל

לחנות הספרים

 

60 אגורות ליום
שיעשו את כל ההבדל!

לחצו כאן לתרומה

הלימוד באתר מוקדש

הירשם לעדכונים

    +