ספירת העומר | מידת התפארת שבחסד | 3 ימים לעומר

תיקון המידות על פי ספירת העומר | היום שלשה ימים לעומר | תיקון מידת התפארת שבחסד

 

כפי שכבר למדנו בימים הקודמים תכונת החסד היא תכונת האהבה הכללית, ההשפעה ונתינה ומכונה בחכמת הקבלה הנהגת קו ימין. לעומתה תכונת הגבורה משמעותה התגברות נפשית על יצר ‘האהבה העצמית’ והרצון לקבל הנאה ותענוג ומכונה בפי חכמי הקבלה הנהגת קו שמאל. ואילו עבודת היום היא בחינת ה'תפארת' שהיא השילוב המצנח בין שניהם.

 

בשבוע הראשון של ספירת העומר בו אנו מדברים באופן כללי על תכונת החסד והאהבה, ביום השלישי נדבר באופן פרטי על היופי והפאר של תכונה זו, תכונת האהבה – יופי הנובע משילוב בין דברים שונים ומנוגדים! אם כן ‘תפארת שבחסד’ היא היופי של מיזוג ושילוב הרמוני בין הפכים בטבע ובבריאה, ומכן נבין את שמה של 'ספירת התפארת' הנגזר מלשון 'פאר' ו'התפארות' וכן לשון 'פירות' על שום הפירות הטובים וה'פריון' של תכונת החסד הנפלאה שבנפשנו.

 

באופן פרטי העבודה הרוחנית של היום השלישי לספירת העומר, היא ראיית הפאר והיופי  שבתכונת החסד, הנתינה והאהבה. יש לנו להיות רגישים היום ולהפעיל את כל חושינו בשביל להבחין באהבה האין סופית המתגלה בשילוב ההפכים שיש בבריאה, בחיבור העדין ובהרמוניה שנרקמת בתהליך המיזוג שבניהם. הדוגמה הטובה ביותר כמובן ליופי הזה של מיזוג הפכים היא בזוגיות בין גבר לאישה, שהם הפכים גמורים הן בגופם והן בתכונות הרוחניות שלהם. ודווקא חיבור זה הדורש המון חסד ורגישות הדדית מביא להרמוניה מהפנטת והוא זה המוליד החיים ומאפשר את הקיום של האנושות והבריאה בכללה.

 

אם כן תפארת היא השילוב בין תכונות החסד וגבורה שבטבען הן הפוכות לגמרי זו לזו, והיום אנו נכנסים למדרגת הפנימית של התפארת בספירה הכללית של החסד. הצעתי האישית להתבונן היום בביטויי האהבה וההרמוניה שיש בבריאה בכלל ובחיים שלכם בפרט, לראות את הפאר וההדר של תכונת האהבה ונתינה הנובעת משילוב ומיזוג הרמוני ומאוזן של דברים שונים ולעיתים אף מנוגדים במהותם.

כתיבה ועריכה לשונית : הרב שקד אליהו פנחס | מרצה לחכמת הקבלה | יו"ר ומייסד מרכז סולם יהודה

 

לשיעורי קבלה נוספים על חג הפסח וימי ספירת העומר

לרכישת ספר 'שער הכוונות על פסח' מהארי ז"ל במחיר מוזל

 

אהבתם? שתפו
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
הישארו מעודכנים
הירשמו לניוזלטר שלנו ותהיו מעודכנים בכל שיעורי הוידיאו שלנו

לחצו Ctrl + D במקלדת והאתר יתווסף לרשימת המועדפים שלכם.