סדר סיבה ומסובב | 18א

סדר סיבה ומסובב | הרב שגב רומנו

ביאור מקיף ומעמיק על סדר השתלשלות העולמות הרוחניים, כפי שביאר אדמו"ר הרב יהודה לייב הלוי אשלג זצ"ל מחבר פירוש הסולם על הזוהר הקדוש | בסדרת שיעורים נפלאה, מבאר הרב שלב אחר שלב את יציאת עשר הספירות בדרך קודם ונמשך | כפי בכתב 'בעל הסולם' בספריו 'תלמוד עשר הספירות'.

 

סיכום עשרה מאמרות

רצה לברוא את העולם במידת הדין שיתפה למידת הרחמים.

יכל לברוא את העולם במאמר אחד למה ברא אותו בעשרה מאמרות. זה מקביל לבורא עולמות ומחריבן שבגלל ששיתף מידת הרחמים בדין נוצר שבירת הכלים.

השיתוף יצר כוחות הפוכים, כאשר משתמשים עם שני כוחות הפוכים במקום לא מאוזן נגרם שבירה זה מה שאמרו בפרקי אבות יכל לברוא את העולם במאמר אחד ברא אותו בעשרה מאמרות כדי לתת שכר טוב לצדקים ולהפרע מהרשעים, הרי קשה הקב"ה יכול לתת שכר טוב לצדיקים מתי שהוא רוצה מי מגביל אותו?! אלא אם לא היה שבירת הכלים לא היו צדיקים לא היו צדיקים ורשעים, לא היה מתגלה רע ואם אין רע אין בחירה ואם אין בחירה אין שכר ועונש, יצא שהרווחנו משבירת הכלים הרווחנו בחירה. הרווחנו להיות שותפים במעשה בראשית לברר את הרע בכוח עצמנו מתוך בחירה והרווחנו שמשתתפים כל המידות כלומר כל המידות מעורבות, ויוצא שאם נשבר לנו מידה אחת ניתן לתקן אותה ע"י שנשחזר אותה ע"י מידות אחרות, ח"ו אם לא היה שיתוף, אם היינו פוגמים במידה אחת היא הייתה נמחקת, עכשיו לאחר השיתוף אם לדוגמא: נמחקה לנו מידת החסד נוכל לשחזר אותה דרך החסד בגבורה והחסד שבהוד והחסד שבשאר הספירות וזה נקרא שהרווחנו משבירת הכלים את הרווח הכי גדול- להיות שותפים על הקב"ה ברחמים גדולים.

 

לעמוד שיעורי הקבלה של הרב שגב רומנו

לרכישת ספר 'מילון הסולם' של הרב שגב רומנו

לשיעורי קבלה וחסידות מכל מרבני המרכז 

אהבתם? שתפו
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
הישארו מעודכנים
הירשמו לניוזלטר שלנו ותהיו מעודכנים בכל שיעורי הוידיאו שלנו

לחצו Ctrl + D במקלדת והאתר יתווסף לרשימת המועדפים שלכם.