עגלת קניות

close-icon

אין מוצרים בסל הקניות.

הזמנה מינימלית 300, סכום ההזמנה הנוכחי שלך הוא 0.00

סודו של בעל הסולם | הרב אדיר איתן

סרוק לתרומה

באדיבות עמותת סולם יהודה ללימוד קבלה חסידית בראשות הרב שקד אליהו פנחס שליט"א

סודו של בעל הסולם | הרב אדיר איתן

להאזנה

שיטתו הרוחנית של הרב יהודה לייב הלוי אשלג – בעל הסולם

 

כשרוצים להבין את דמותו של בעל הסולם אשר זכה לעיבור נשמת האר”י תחילה שומה עלינו להבין  את עניין ‘עיבור נשמה’. בגדול כשאנו באים לדבר על הנושא של ‘עיבור נשמת צדיקים’ אנו מדברים על כך שברגע שהאדם עושה מסירות נפש בלימוד כתביו ושיטתו התורנית של צדיק מסוים, אזי אותה נשמת צדיק מתעברת בו ובעצם עוזרת לאותו אדם בעבודתו הרוחנית במטרה להמשיך את מפעל חיוו של הצדיק. בכך זוכה הלומד לגילויים רוחניים והבנת הדברים בצורה בהירה יותר משאר דרי עולם. אף על פי שהרב אשלג נמנע מלדבר על עניינים אלו והתרחק מהם מאד, באחד המכתבים לאביו העיד על עצמו כי קיבל את עיבור נשמת האר”י וזכה גילויים נפלאים.

בשונה משאר חלקי התורה, תורת הקבלה ובראשה ספר הזוהר שנכתב בימי רשב”י כמעט שנשכחה עם השנים, ואין לנו מסורת מסודרת בלימוד החכמה. ובאופן יוצא דופן בלא רצף לימודי זכה הרב יצחק לוריא אשכנזי המכונה האריז”ל לנשמה גבוה אשר קיבלה ‘רשות מן השמיים’ לגלות את תורת הזוהר וחכמת הקבלה בצורה שטרם נראתה או נכתבה בעולם.

בעל הסולם הגיע ולקח על עצמו להמשיך את אותו גילוי ל’דור האחרון’, כדי שגם אנו נוכל להתעסק בזיכוך נשמתנו על ידי הלימוד הנפלא הזה. ומאחר שהקדיש לכך את חיוו במסירות נפש ומיקוד בלתי רגיל – זכה לעיבור נשמת האר”י ובכך הותיר לנו פירושים מרתקים ובהירים על הזוהר, כתבי האר”י ותורת הקבלה בכלל, מה שמאפשר לכל מעיין בינוני כלשונו ללמוד ולהבין את החומר המסובך הזה.

לפי הנ”ל תבין כי עניין ‘עיבור’ הוא עניין ההמשכיות, ולכן כל פרושי בעל הסולם עניינים שאנו נמשיך את אור מחבר הזוהר לתוך הכלים שלנו ולתוך החיים שלנו ונוכל ליצור רצף לימודי בין דורי לכתבים הסתומים האלו ולמימושם.

בנוסף זכה בעל הסולם להוריד לעולם עבודה רוחנית חדשנית ומרתקת על ידי חיבור הלימוד של חכמת הקבלה, הלימוד המחשבתי והקר לתורתו הרגשית והלבבית של הבעל שם טוב. ובכך יצר לראשונה דרך בעבודת השם אשר מגוונות ומכילה את כל הרבדים הנצרכים לזיכוך הנפש בקדושה ובטהורה.

מצד אחד יש לנו את העולם המחשבתי הרציונלי של לימוד הזוהר ותלמוד עשר הספירות, אותו משלים לימוד דרך תורת החסידות של הבעש”ט בדרך תיקון הלבבות ע”י שליטה על התאוות והיצרים. את החלק הרגשי ביאר בספרי ‘מתן תורה’ וב’ספר ההקדמות’ בהם הוא מטפל לעומק וביסודיות מרשימה את נושא תיקון הרצון לקבל, אהבת חברים ועבודת השם מנקודות הרגש שבנו. השלמת המלכה נעשית בחלק המעשי בו דיבר על עניין מערכות הקבלה וההשפעה בחיים וכיצד ננווט את חיינו לקדושה על ידי הנעת חיינו להשפעה אשר מוביל לחיי זוגיות, משפחה וחברה מתוקנים.

ובכך על ידי לימוד תורתו של בעל הסולם והליכה בדרכיו מתממש רצונו של בעל הסולם, ומסוגל הלומד להמשכת אורו והשפעתו לכל רובדי החיים… בהצלחה!

 

כתיבה ועריכה לשונית : הרב שקד אליהו פנחס | מרצה לחכמת הקבלה | יו”ר ומייסד מרכז סולם יהודה

לחנות הספרים

 

60 אגורות ליום
שיעשו את כל ההבדל!

לחצו כאן לתרומה

הלימוד באתר מוקדש

הרשמה לאתר
תכני האתר המלאים נפתחים רק לגולשים רשומים (הרשמה בחינם!)
להמשך גלישה יש לבצע הרשמה אותה ניתן לבטל בכל עת.
הרשמה
+