עגלת קניות

close-icon

אין מוצרים בסל הקניות.

קדושת המחשבה

להאזנה

קדושת המחשבה ויוקרתה עפ"י חכמת הקבלה

 

המחשבה היא אחת התופעות הנסתרות ביותר – הן בעיני האנושות והן בעיני המדע, מהם התהליכים המולידים מחשבה?

גם עפ"י הזוהר הקדוש וגם בכלל אנו רואים כי מציאות החיים היא תולדת המחשבה, ולכן רבים הטרודים לעצב את מחשבות האחרים ע"י פרסומות ותהליכי תקשורת המונים. בעצם תודעת האנושות משתכללת  בעקבות החיבור הבין אנושי שנוצר בעקבות רשת האינטרנט – והאמת שלפי חכמת הקבלה ותורת הסוד ישנה רשת מחשבות אנושית אחת והמערכת דומה לקיר מלא גלגל שיניים שכל גלגל הוא מחשבת אדם אחד ויחדיו נוצרת המחשבה האנושית המנתבת את חיינו.

 

בנוסף על פי כתבי בעל הסולם  נלמד כי המחשבה היא אחת הדרכים לתקשר עם הקב"ה. ישנם את רובדי המעשה, דיבור, מחשבה, כוונה ורצון ורובד המחשבה הוא אחד הרבדים הגבוהים ביותר המובילה את כל המערכת של מין האנוש. מפאת היות המחשבה נסתרת ולא כל כך נשלטת – ואם האדם ינסה להשתיק את המחשבות הוא יגלה כי לא רק שכמעט בלתי אפשרי לעצור את המחשבה אלא המחשבות רצות מעליהן ויש להן יכולת אדירה לקשר בין האדם לקב"ה.

 

דורש הרב יהודה לייב אשלג זצ"ל כי: "במקום שאדם מחשב שם הוא נמצא" ז"א איפה שנמצאות מחשבות האדם שם הוא, כמשל ניצול שואה שהקים משפחה חדשה בארץ ובבר מצווה של הנכד שקע במחשבות על ימי הזוועה באירופה – והרי שאעפ"י שהוא כרגע באירוע שמחה של הנכד הוא כולו שקוע בזוועות אירופה כי שם היא מחשבתו. לכן המחשבה שלנו חייבת להיות דבוקה בבורא בכל רגע ורגע, אחרת אנו פוגעים בכבוד ה'. שהרי איך ייתכן שאדם המרגיש את נוכחות ה' בכל רגע ובכל צעד בחייו יעז לשוטט במחשבתו ובמעשיו במקומות זרים. שהרי זה שהמחשבה אינה נראית לא אומר שהיא לא משפיעה. כי מספיק מחשבה פסולה אחת לנתק אותנו מהבורא לחלוטין!

 

וכל זה תלוי במדרגת האדם, האדם המרומם מחויב לשאוף לקדושת המחשבה ולכיוון מחשבתי טהור של הטבה ורצון השפעתי בכל צורה ודרך ע"י סביבה של רוחניות בספרים, ניגונים, שיעורים, חברים וכו'... ולפי גודל האדם נמדדת מחשבתו והקשר שלו עם הבורא על בסיס המחשבה היקרה שלו.

 

 

הרב שקד אליהו פנחס מייסד ויו"ר מרכז סולם יהודה ללימודי קבלה וחסידות | הרב מלמד קבלה בכל הארץ למעלה מעשור 

 

לחנות הספרים

 

60 אגורות ליום
שיעשו את כל ההבדל!

לחצו כאן לתרומה

הלימוד באתר מוקדש

הירשם לעדכונים

    +