עגלת קניות

close-icon

אין מוצרים בסל הקניות.

ספירת העומר | מידת התפארת | שבוע שלישי לעומר

להאזנה

שבוע שלישי – ספירת התפארת

 

השבוע, בעקבות לימודי הזוהר, נפגוש את ספירת התפארת. זוהי ספירה המורכבת משתי הספירות הקודמות לה, מקו ימין – ספירת החסד, ומקו שמאל – ספירת הגבורה. בחסד, פגשנו את תכונת ההשפעה, ההטבה והאהבה האלוקית וכפי שהיא מגלה בנו. בגבורה, ראינו את עצירת מידת החסד במקום ובמינון הנצרכים. עצירה של השפע, כי כאשר אני מתחשב באהוב, אני נותן לפי הכלים שלו.

 

לכאורה, די בשני הקווים האלה – נתינה ומניעה באיזון. ומה לנו עוד קו נוסף? אכן, כפי שאנחנו פוגשים בלימוד הזוהר, קו זה הוא הכרחי והוא העיקר! התפארת, היופי, מאחדת וממזגת את החסד – קו ימין, ואת הגבורה – קו שמאל. נבנית כעת מהם תכונה חדשה לגמרי. תכונה אלוקית שאנחנו צריכים ללמוד לחקות אותה.

 

איפיון התפארת: רחמים. הרב שקד אליהו פנחס מלמד אותנו כי המילה רחמים אין כוונתה, כמו שחושבים בטעות, יחס מתנשא או נותן למסכן. הפירוש האמיתי למילה רחמים, הוא: אהבה ממקום עמוק, פנימי ואמיתי מאוד.

 

הספירות הן בהקבלה לימי בריאת העולם. ביום הראשון, היה הכל מלא במים, כוח שפע וחסד שאי אפשר לעשות איתו דבר עדיין. ביום השני באה הגבורה וחתכה במים מרחב לפעולה. ביום השלישי, המקביל לספירת התפארת, מתחילים להיות חיים. ישנם הצמחים, ויש פירות, שהם מלשון פאר – תפארת.

 

הספירות מופיעות או מיוצגות גם בגוף האדם. יד ימין – היא החסד. יד שמאל – גבורה. והן מתמזגות בגוף, שהוא התפארת. הגוף הוא הפאר האלוקי האמיתי, המוליד בעולם פירות ותולדות רוחניים של הטבה.

 

שלושת הקווים, ימין שמאל ואמצע, ילוו אותנו בכל חכמת הקבלה. כאשר הקו האמצעי הוא החשוב ביותר מביניהם.

 

בשבוע הזה ניפגש יום יום בשיעורי הרב שקד אליהו פנחס עם ספירות התפארת. כך נלמד לתקן את פרטי התפארת: חסד שבתפארת, גבורה שבתפארת וכו'. ניקח כל יום משימה לתקן עצמנו בנקודה הפנימית המאפיינת את גילויו המיוחד של אותו היום, עד תיקון כל המידות לקראת מתן תורה בשבועות.

 

סדר ספירת העומר – נוסחים לכל העדות

לשיעורי קבלה נוספים על חג הפסח וימי ספירת העומר

לרכישת ספר 'שער הכוונות על פסח' מהארי ז"ל במחיר מוזל

לחנות הספרים

 

60 אגורות ליום
שיעשו את כל ההבדל!

לחצו כאן לתרומה

הלימוד באתר מוקדש

הירשם לעדכונים

    +