גלו את שיטת המקובלים להצלחה

להאזנה

שיעור בקבלה חסידית – השיטה של המקובלים להצלחה

 

היום נבאר כיצד להשתמש באחד מכוחות הנפש המוסתרים ביותר באדם ועם זאת מהעוצמתיים ביותר שקיימים, כיצד להוציא מההסתר לגילוי ולאפשר לכל אחד שימוש בסגולת גדולי ישראל במימוש מטרותיהם בהצלחה, מפתיע לגלות שאף על פי שרובינו מתעלמים ממנו לחלוטין הכח הזה קיים בכל אדם וכל אחד יכול להשתמש בו!

 

הקדמה

על מנת להקל על הבנת הדברים נביא הקדמה קצרה על השקפת חכמי הקבלה ותורות החסידות על סיפורי התורה: חכמי הקבלה אינם רואים את הסיפור המקראי אך ורק כסיפור היסטורי עם אירועים, דמויות ומקומות, אלא בזמן שהמקובל בוחן את הטקסט המקראי הוא בעצם רואה את המפה הרוחנית ממנה נאצלה המציאות הגשמית וממנה יצאה נפש האדם.

 

סיפורי התורה – מפת הנפש

על פי כתבי חז"ל ניתן לאמר בפשטות; כי מהרגע שבו הוא נולד האדם ועם יום הפקידה, יש לו  מסלול חיים עם מטרה מאד מוגדרת שהיא השגת אלוקות! מפת הדרך הרוחנית בה מתקדם האדם מרגע היווצרו ועד התכלית שהיא פיתוח הקשר עם הבורא באופן מוחלט היא המפה הרוחנית המתוארת בדרך משל בתורתנו הקדושה. במילים אחרות סיפורי התורה מצביעים על השורש הרוחני שמתגשם בסופו בעולם הזה ובנפש האדם, למשל הירידה למצרים היא ירידה רוחנית שלנו מקום צרות הנפש בה שולטת האנוכיות והאגו הוא זה שמנהל את חיינו, העליה לארץ ישראל מסמלת את העלייה רוחנית למדרגת הקדושה שהיא תכונת ההשפעה האלוקית וכו'… אז בעצם כשרב מקובל מסתכל על הסיפור המקראי, הוא פחות מסתכל על הדמות מקראית; אלא הוא יותר בוחן את כח הנפש אותו היא מייצגת וכיצד ניתן לפעול עם אותו כח בקדושה להשגת התכלית הנרצית.

 

גורמי ההתפתחות האנושית

כשאנו מדברים על יכולת התפתחות ושינויים בחיים, בדרך נאמר שבאופן טבעי האדם נמשך על ידי החברה – אדם שם את עצמו בחברה מסויימת והיא כבר משפיעה עליו ועל רצונו באופן כמעט מוחלט! החברה היא זו שתיתן לו תפיסה ואחיזה במציאות: היא תעצב את דעותיו, היא זו שתגדיר לו מה נכון ללבוש ואיך ראוי להתנהג, מה חשוב בחיים ולאן כדי לשאוף.

 

יחד עם זאת יש כח ייחודי בנפש האדם שאותו מייצג אברהם אבינו בסיפורי התורה. כח זה הוא ייחודי מאד כי הוא כח הפועל נגד הטבע. כפי שהסברנו הטבע הוא להימשך אחר הסביבה – אך אברהם אבינו הצליח בחיוו ללכת נגד העולם כולו. מובא במדרש כי שמו היה 'אברהם העברי' משום שכל העולם היה מעבר אחד של עבודה זרה ואברהם היה מעבר השני של אמונה בבורא עולם. (בראשית רבה פרשת לך לך, פרשה מב סימן ח)

 

אברהם אבינו – כח מסירות נפש

אברהם מייצג כח פנימי באדם המאפשר לנו ללכת נגד המוסכמות החברתיות במסירות נפש – כל עוד שאנו משתמשים בו בדרך התורה ובצורה הגיונית, מסוגל הכח הזה להקפיץ אותנו מעל כולם.

 

מחסום ארבע הדקות

אחד הסיפורים שממחישים את העניין הוא 'מחסום ארבע הדקות': במשך 90 שנה עד 1954 למניינם, עולם המדע בניהם רופאים ופיזיקאים הגיע למסקנה ברורה ומוחלטת: "סף היכולת האנושית לריצת מייל (קילומטר ושש מאות מטר) היא 4 דקות!" על פי מחקרים ותצפיות הגיעו החוקרים כי אף אדם לא מסוגל לרוץ מהר יותר מסיבה הפשוטה שריאות אנושיות לא מסוגלות לספק לגוף חמצן בכמות מספקת לעבור רף זה. סטודנט לרפואה בשם רוג'ר בניסטר החליט לשנות את המציאות ולאחר אימונים רבים ב 6.5.1954 הוא שבר את השיא בשנייה אחת ורץ מייל במשך 3 דקות ו 59 שניות – הוא האמנם שבר את השיא בשנייה אחת, אך הרבה מעבר לכך הוא שבר את דעת הקהל, את הדעה האנושית הרווחת: הוא הלך נגד הזרם או יותר נכון רץ… הדבר המדהים שקרא הוא שאחרי 90 שנה שאף אחד לא הצליח לשבור את השיא, חודש וחצי בלבד אחר שרוג'ר בניסטר עבר את 'מחסום הארבע דקות' – קנדי בשם גו'ן לנדי שבר את השיא הזה בעוד שניה! המופלא מכל היה לאחר שנה, במרוץ אחד נשבר השיא שלוש פעמים במקביל ע"י שלושה אצים שונים. מאז  1954 'מחסום הארבע דקות' נשבר אלפי פעמים!

 

כח האמונה – המקפצה של החיים

הדבר הזה מראה שעל ידי כח האמונה אנו מסוגלים ללכת במסירות נפש ובהתמדה גם נגד הדעה הכללית הרווחת בעולם. 'כח אברהם הפנימי' מסוגל לקחת אותנו 'אל המעבר' – למקומות שרק אנו חולמים עליהם, אף כי לסובבים אותנו הם נראים כחלומות באספמיה – חלומות בלתי מציאותיים (תלמוד בבלי, מסכת נידה ל:)

 

הסגולה להפעלת כוחות הנפש

כמובן שאין פה עניין להיות מעל כולם כמו עניין של הגשמה עצמית! אלא שיש לדעת כי יש סגולה להפעלת 'כח האברהם', כדי להפעיל את כח זה צריך היות משוגע. 'אם לא המשוגעים היה העולם חרב' (הקדמה למשניות של הרמב"ם). כוונת דברינו היא -להיות 'משוגע לדבר'! העולם מתפתח על ידי מסירות נפש – אחד משוגע על מכוניות ומוסר נפשו לפתח מכוניות מתקדמות ובכך תורם את ידע זה לכלל האנושות, השני משוגע לענייני בריאות ומפתח גידולים אורגנים והידרופוניים ובכך יוצר עוד מציאות בריאותית חדשנית…

 

לסיכום

בסופו של יום רק עלי ידי כח האמונה ואם אתה משוגע לעניין – תוכל לפעול בכח מסירות הנפש שקבלנו בירושה שמאברם אבינו נגד כל מה שאומרים ולהגיע להישגים בלתי נתפסים…

 

אני מאחל לך להגשים את עצמך ולממש את כל החלומות

בברכה והצלחה הרב שקד אליהו פנחס

הישארו מעודכנים

הירשמו לניוזלטר שלנו ותהיו מעודכנים בכל המאמרים שלנו    loader

    תרומה