עגלת קניות

close-icon

זוהר הסולם | 21 כרכים | מהדורת כיס

420.00 X 1
red_close

סכום ביניים: 420.00

מעבר לסל הקניותתשלום

ספירת העומר | מידת המלכות שבמלכות | 49 ימים לעומר

סרוק לתרומה

באדיבות עמותת סולם יהודה ללימוד קבלה חסידית בראשות הרב שקד אליהו פנחס שליט"א

ספירת העומר | מידת המלכות שבמלכות | 49 ימים לעומר

להאזנה

יום 49 – ספירת המלכות שבמלכו

 

הגענו לרגע המרגש של סוף מסלול תיקון המידות של ספירת העומר. מחר אי”ה אנחנו ניצבים בהר סיני ומקבלים את התורה מתוך תיקון המידות, יישוב הדעת ושמחת הלב.

 

השבוע פגשנו בחכמת הקבלה בספירת המלכות, המנהיגות, בה האירה לנו המשימה כמה ואיך נדרש למלוך ולהנהיג אחרים. למעשה, למלכות יש שני פנים: מלכות שמיים, מלכותו של הקב”ה בעולמו של האדם הפרטי וכלל האומה; ומלכות הארץ – המלך הגשמי המנהיג. החיבור של שתיהן, מלכות שמיים ומלכות הארץ, הוא ב-לקחת את תכונות מנהיגות ה’ עלינו, ולהלבישן בתכונות המנהיג הגשמי. מתאם כזה יכול להתבצע רק על ידי תכונת השפלות.

 

שפלות אין פירושה ביטול כל היתרונות שקיבלתי, וזלזול בהן. אלא שפלות פירושה, לפי קבלת בעל הסולם – ענוותנות. אדם שיעצים את עצמו ואת המשאבים שקיבל, רק לשם העצמה עצמית – לא יהיה לו שום קשר למלכות שמיים. כתוב שהקב”ה מסתלק ממקום ומאדם גבה לב (ראו תלמוד בבלי מסכת סוטה דף ה’).

 

הקב”ה הוא שנתן לי את החיים שלי, הבריאות, השמחה, החברים – כל מה שיש לי. מי שמתבונן בצורה כזו על המציאות, יכול להגיע בקלות למדת הענווה, שייצגה את כל מנהיגי ישראל.

 

נא נשים לב, ערכה המספרי של המילה שפל (ש+פ+ל = 300+80+30 = 410) שווה לערכה המספרי של המלה גאות (ג+א+ו+ת = 3+1+6+400 = 410). גימטרייה אינה סתם משחק מתמטי. היא מורה כי יש בין המילים קשר רוחני. ומה הקשר בין שפל וגאות?

 

אדם שמשפיל את עצמו ואינו מנפח את עצמו מתוך אגו וגאווה – דווקא אותו מרומם ה’. ראינו את שאול המלך, שהיה נחבא אל הכלים (שמואל א’, י’, כ”ב). ראינו את דוד המלך, שהיה מפזז ומרקד לפני ארון ה’ ומבטל את עצמו לכבוד ה’, ואשתו מיכל, בת שאול המלך, התלוננה, אני גדלתי כנסיכה בבית אבי ולא ראינו דברים כאלה בבית אבי. דוד המלך ענה לה – אני רוקד לפני ארון ה’ העולה לירושלים, ומה אני לפניו. ודווקא מלכות דוד היא שזכתה בשל כך להיות נצחית, ולא מלכות שאול (ראו שמואל ב’, ו’ ובמפרשים).

 

החיבור שלנו עם המקור, מסבירה קבלת בעל הסולם, הוא המחבר אותנו אל החיים הנצחיים. איך נוכל לתפקד ללא חיבור עם התורה, שהיא הצופן הרוחני המאפשר לנו לתפקד ולהתחבר עם הישות הרוחנית העליונה – הקב”ה, אבינו שבשמיים, מלך מלכי המלכים?!

 

המון תודה מגיעה לו לבורא עולם, שנתן לנו בדור הזה המון תורה, המון רבנים נפלאים, המון קשר אל הקדושה למי שרק בוחר בזה. חכמת הקבלה נפתחה כל כך לפני הכל, ואפשר – וצריך – לשלבה עם ההלכה ושאר חלקי התורה. והכל בא לעולם הזה, במטרה שנגיע אל גמר התיקון, אל הגאולה השלמה ולכל הטוב שהכין לנו ה’.

 

שנזכה לכל הטוב שגנוז בתורה. זו המטרה של סדרת תיקון המידות הזו. המטרה היא בורא עולם, וניתן להשיג את הקשר איתו בתיקון נפשנו.

 

סדר ספירת העומר – נוסחים לכל העדות

לשיעורי קבלה נוספים על חג הפסח וימי ספירת העומר 

לרכישת ספר ‘שער הכוונות על פסח’ מהארי ז”ל במחיר מוזל

לחנות הספרים

 

60 אגורות ליום
שיעשו את כל ההבדל!

לחצו כאן לתרומה

הלימוד באתר מוקדש

נגישות
הרשמה לאתר
תכני האתר המלאים נפתחים רק לגולשים רשומים (הרשמה בחינם!)
להמשך גלישה יש לבצע הרשמה אותה ניתן לבטל בכל עת.
הרשמה
+