עגלת קניות

close-icon

אין מוצרים בסל הקניות.

ספירת העומר | מידת ההוד שבמלכות | 47 ימים לעומר

להאזנה

יום 47 – ספירת ההוד שבמלכות

ביום הזה נטפל באור ההוד שמאיר בתוך ספירת המלכות. עניין המלכות – ההנהגה. למלך, למנהיג, יש הוד, כריזמה, ביטוי ונוכחות. ולזה יש ביטוי בעבודה הפנימית.

 

אנחנו בוחרים מנהיג מתוך הרגשה פנימית, שזהו מנהיג נכון. יש איזה הוד הנסוך על המתאים להנהגה. משה רבנו ומנהיגים אחרים לא נבחרו מפני היותם מרשימים למראה או ייצוגיות יתירה. משה רבנו היה מגמגם… את דוד המלך רצה אבא שלו, ישי, להחביא מפני הנביא שמואל, כשבא למצוא מי מבניו של ישי הוא הראוי למלכות; דוד היה מנודה בתור ספק ממזר (ראו מדרש ילקוט המכירי על תהילים קי"ח, "אבן מאסו הבונים", ויוסף תהילות לרב חיד"א על תהילים סט, ט')!

 

המנהיג בישראל נבחר דווקא בשל תכונות נפש נכונות. כך לפי חכמת הקבלה. וכך עולה מן הכתובים עצמם, ומדברי חז"ל. נאמר על המלך הראשון בישראל, שאול, שכשנבחר למלך – "נֶחְבָּא אֶל הַכֵּלִים" (שמואל א', י' כ"ב). דוד המלך, שהיה יפה עיניים, עניינו, שראייתו הייתה יפה. ומשה רבנו דאג מתוך רחמים רבים לצאנו.

 

כל תכונות הנפש היפות הללו, שאגב – הן הן התכונות שלמדנו עליהן בשיעורי הרב שקד אליהו פנחס בספירת העומר! – הן התכונות שאם האדם מתקן אותן, הוא מקבל הוד והדר, לפי חכמת הקבלה. למנהיגים שלנו יש הרבה הוד, חן וקסם.

 

אני, שקד אליהו פנחס, מאחל לכולנו שנזכה להנהיג את עצמנו ואת האחרים במידות המתוקנות על פי דרכי הקב"ה וחוקי תורתו הקדושה.

 

סדר ספירת העומר – נוסחים לכל העדות

לשיעורי קבלה נוספים על חג הפסח וימי ספירת העומר

לרכישת ספר 'שער הכוונות על פסח' מהארי ז"ל במחיר מוזל

לחנות הספרים

 

60 אגורות ליום
שיעשו את כל ההבדל!

לחצו כאן לתרומה

הלימוד באתר מוקדש

הירשם לעדכונים

    +