עגלת קניות

close-icon

אין מוצרים בסל הקניות.

הזמנה מינימלית 300, סכום ההזמנה הנוכחי שלך הוא 0.00

ספירת העומר | מידת היסוד שביסוד | 41 ימים לעומר

סרוק לתרומה

באדיבות עמותת סולם יהודה ללימוד קבלה חסידית בראשות הרב שקד אליהו פנחס שליט"א

ספירת העומר | מידת היסוד שביסוד | 41 ימים לעומר

להאזנה

תיקון המידות עפ”י ספירת העומר | היום ארבעים ואחד יום לעומר | תיקון מידת יסוד שביסוד

 

יסוד שביסוד – כוח החיבור כפול ומכופל. לאור חכמת הקבלה על פי בעל הסולם, דיברנו על ברית בכלל, בפרט ברית הנישואין ואבר הברית, היכול למשוך נשמה קדושה לעולם.

 

אברים כורתי ברית נוספים, לפי סודות הזוהר – ברית השפתיים וברית הלשון. הכוונה בברית שבהם: השימוש הפגום בדיבור, בלשון הרע, רכילות וניבול פה, מביא לאווירה פגומה, מורעלת וטמאה סביב הדובר הבעייתי. ולהפך בדובר צדק וטוב.

 

חכמת הקבלה על פי בעל הסולם מלמדת, כי קיבלנו יכולת אלוקית ביכולת הדיבור. בצורה הנכונה שלה, יכולת הדיבור מקשרת בינינו, בין בני אדם. ובורא עולם ברא את העולם ומתקשר איתנו דרך דיבור, ככתוב בפרשת בראשית ועוד. היכולת שלנו להתקשר זה לזה על שיחה, על ידי מילות עידוד, על ידי הקשבה – היא בונה, מאזנת ומשרישה את הקשר האנושי זה לזה, במיוחד בין איש לאשתו. לכן חשוב מאוד בקשרים אנושיים, במיוחד בנישואין, למצוא זמן לדבר זה עם זה, לשיחה אמיתית מלב אל לב. ולא רק בתיאומים טכניים, לך לשם תביאי את זה וכו’…

 

בכלל, חז”ל ביטאו את היחסים הצנועים בין איש לאשתו בלשון “דיבור”. על משה רבנו כתוב בסודות הזוהר, שהיה לו זיווג פה אל פה עם הקב”ה, מושג עמוק ומדהים שלא נרחיב עליו את הדיבור, אך ממנו רואים כמה חיבור יש בדיבור!

 

אם כן, יסוד שביסוד – חיבור שבחיבור, חיבור שבדיבור. בואו נדבר זה עם זה, בואו נתקשר, בואו נתחבר, וננצל לברכה את היכולת לדבר, שהיא על אנושית. ומהות האדם מכונה, בתרגום לארמית לבריאת האדם (“נפש חיה”), בכינוי: רוח ממללא. האדם הוא היצור היחיד הנותן תוכן ומשמעות לבריאה. ויש לדבר בינינו דיבור מכיל, מחבר ומתוקן, להתרכז בתוכן אמיתי, וחשוב מאוד – ללמוד ביחד תורה, עם בת הזוג.

 

את כל האמור כמעט אפשר וראוי להרחיב לכל קשר אנושי כמובן, אבל המתאר אותו במדויק, הוא קשר איש ואשתו, כפי שכבר הרחבנו.

 

סדר ספירת העומר – נוסחים לכל העדות

לשיעורי קבלה נוספים על חג הפסח וימי ספירת העומר

לרכישת ספר ‘שער הכוונות על פסח’ מהארי ז”ל במחיר מוזל

לחנות הספרים

 

60 אגורות ליום
שיעשו את כל ההבדל!

לחצו כאן לתרומה

הלימוד באתר מוקדש

נגישות
הרשמה לאתר
תכני האתר המלאים נפתחים רק לגולשים רשומים (הרשמה בחינם!)
להמשך גלישה יש לבצע הרשמה אותה ניתן לבטל בכל עת.
הרשמה
+