עגלת קניות

close-icon

אין מוצרים בסל הקניות.

ספירת העומר | מידת החסד שביסוד | 36 ימים לעומר

להאזנה

תיקון המידות עפ"י ספירת העומר | היום שלושים ושישה יום לעומר | תיקון מידת החסד שביסוד

 

במבוא לספירת היסוד, בשיעורי הרב שקד אליהו פנחס, למדנו כי עניינה הפנימי של ספירת היסוד הוא – האמת והברית. החסד – למדנו שעניינו אהבה, נתינה והשפעה. הקשר ביניהם – אהבת אמת. החיבור הפנימי, האמיתי והיציב.

 

בצורה הפשוטה ניתן לראות זאת בקשר הנישואין. הסיבה לערעור הקשר הזה בדורנו, הוא שנת ערערה בנפשנו מידת החסד שביסוד. החיבור הנפשי הפנימי בחסד אמיתי. הוא הדין לקשרים אחרים, אלה שיש בהם ממד של ברית, גם הם בנויים על חסד אמיתי, וגם הם תערערו. אלא שקל ופשוט יותר להסביר זאת על חתן וכלה.

 

בפסוק שמצווה אותנו להפעיל את תכונת החסד האמיתי בין איש לאשתו, נאמר (בראשית ב', כ"ד), "עַל כֵּן יַעֲזָב אִישׁ אֶת אָבִיו וְאֶת אִמּוֹ וְדָבַק בְּאִשְׁתּוֹ וְהָיוּ לְבָשָׂר אֶחָד". לא נאמר ואהב את אשתו או וחשק בה. אלא: ודבק באשתו. לפי הקבלה והחסידות זה מלמד אותנו, שהחיבור בין איש ואשה יכול להיות רק כאשר הם אחד. וזה יכול לקרות, דווקא כאשר החיבור הוא בחופה וקידושין כדת של תורה, וביציקת תוכן רוחני לחיי הנישואין.

 

למה לעזוב את אביו ואמו? בקבלה ובחסידות מוסבר, מפני שעד כה היה הבן מקבל מאביו ואמו, ומעכשיו, בקשר הנישואין, הוא נועד להשפיע. הן האיש לאשתו, הן האשה לבעלה. ברית הנישואין היא אהבת אמת, חיבור יסודי, שורשי ואמיתי. וליישם אותו – לא פשוט. את האתגר הזה וכיצד להתמודד עימו, נראה בהמשך שיעורי הרב שקד אליהו פנחס על ספירת היסוד. עניין זה נצרך ביותר לדורנו, אולי יותר מכל הסדרה הזו. כדי שלא נאבד קשרים חברתיים, בינינו להורינו, ילדינו, וביותר – בחיי הנישואין שלנו. בכל אלה שורר כיום לאסוננו חורבן אדיר, במיוחד בחיי המשפחה. השורש הרוחני לזה – קלקול בספירת היסוד.

 

היסוד מבטא את איברי הרבייה. מהם נולד תינוק. אך טבעי הוא לאהוב תינוק. והטעם לזה, כי הוא תוצר של אהבה. ולכן הנפש אוהבת אותו. וככל שנוצר הילד בקדושה, באהבה אמיתית ובקשר אמיתי, התינוק משובח יותר. צריך לעבוד הרבה על התקשורת הזוגית, ולהפעיל אותה בצורה נכונה. ואת הלקחים מעבודה רוחנית זו נוכל להפעיל בכל תקשורת עם הזולת, ואף בינינו לבין בוראנו, ב"ה.

 

סדר ספירת העומר – נוסחים לכל העדות

לשיעורי קבלה נוספים על חג הפסח וימי ספירת העומר

לרכישת ספר 'שער הכוונות על פסח' מהארי ז"ל במחיר מוזל

לחנות הספרים

 

60 אגורות ליום
שיעשו את כל ההבדל!

לחצו כאן לתרומה

הלימוד באתר מוקדש

הירשם לעדכונים

    +