עגלת קניות

close-icon

אין מוצרים בסל הקניות.

ספירת העומר | מידת המלכות שבהוד | 35 ימים לעומר

להאזנה

תיקון המידות עפ"י ספירת העומר | היום שלושים וחמישה יום לעומר | תיקון מידת המלכות שבהוד

 

הגענו בשיעורים בקבלה אל היום האחרון שבספירת ההוד, מלכות שבהוד. תכונה זו מחייבת מאמץ מסוים בחיינו, אבל כדאי שתוביל את חיינו.

 

תכונת המלכות היא השליטה. ניתן ללמוד על השליטה הנכונה והשגויה ממלכי ישראל. אנחנו רואים בקורות ישראל שני מלכים, שפעלו פעולות די הפוכות זה מזה, כאשר הם חטאו והואשמו בחטאם (ראו תלמוד בבלי יומא כ"ב, ב'): שאול המלך חטא, וכאשר הואשם על ידי הנביא בחטא, הוא ניסה להצטדק. ורק אח"כ הודה בחטאו. כתוצאה מכך, מלכותו נלקחה ממנו וניתנה לדוד (ראו שמואל א', ט"ו-ט"ז). ואילו כאשר דוד המלך חטא – כמובן, חטא לפי דרגתו – והואשם על ידי הנביא, הוא הודה מיד בחטאו (ראו שמואל ב', י"ב). עצם ההודאה של המלך – זה עניין המלכות שבהוד.

 

זה חשוב לנו עצמנו: כל אחד מאתנו הוא מנהיג לפעמים. אני מנהיג את עצמי מול רצון ה', ומנהיג אחרים, כמו אח גדול את אחיו או הורים את ילדיהם, מעסיק לעובדיו וכו'. והיכולת הטובה ביותר של המנהיג במנהיגותו, בקבלה וחסידות, היא לדעת להכיר בטעותו כאשר הוא נוכח שטעה. נשיאת חן, הוד והדר בעיני כל, נובעת דווקא מיכולת מנהיג להודות בטעותו ובחטאו. אדרבה: דווקא אז קשה במיוחד להודות בטעות, כי אז אני "יותר" מהשני שתחתיי, ובהודאה אני כאילו מוריד את עצמי…

 

בכל אופני ההנהגה, בין ביני לבורא, בין ביני לעצמי, ובין ביני לזולת, יקרה וחשובה היכולת שלנו להודות בטעויות. וזה נקרא, בקבלה וחסידות, מלכות שבהוד. יש בזה הוד והדר ויופי נפלא, שהמנהיגות לא לוקחת אותנו למקום של ניפוח האגו, אלא שפלות הנפש והענוותנות. והיא המלכות האמיתית.

 

סיימנו את ספירת ההוד בשיעורים בקבלה. אני מאחל לכולם הרבה הוד והדר, הודיה גדולה והכרה בטוב ה' ובגדלותו וגדלות האחר. אני מבטיח לכולם יישוב דעת והסתכלות נכונה על החיים ועל תוכנם, למי שילך בדרך הזו.

 

סדר ספירת העומר – נוסחים לכל העדות

לשיעורי קבלה נוספים על חג הפסח וימי ספירת העומר

לרכישת ספר 'שער הכוונות על פסח' מהארי ז"ל במחיר מוזל

לחנות הספרים

 

60 אגורות ליום
שיעשו את כל ההבדל!

לחצו כאן לתרומה

הלימוד באתר מוקדש

הירשם לעדכונים

    +