עגלת קניות

close-icon

אין מוצרים בסל הקניות.

ספירת העומר | מידת היסוד שבהוד | 34 ימים לעומר

להאזנה

תיקון המידות עפ"י ספירת העומר | היום שלושים וארבעה יום לעומר | תיקון מידת היסוד שבהוד

 

ההוד הוא עניין ההודאה. והיסוד – הוא עניין החיבור. ומה הקשר בין שניהם, הנפגשים היום?

 

ברגע שאני מכיר תודה לאדם, אני מתחבר אליו. וכבר אמר המלך החכם (משלי כ"ז, י"ט), "כַּמַּיִם הַפָּנִים לַפָּנִים כֵּן לֵב הָאָדָם לָאָדָם", כלומר יחס גורר יחס. ואם אני מעוניין בחיבור לזולת, אף הזולת יהיה מעוניין בחיבור איתי. ברגע שאני אוהב את הזולת, הוא גם יאהב אותי. וכבר אמרנו כאן בערוץ הקבלה, שאהבה לזולת היא תולדת ההכרה בגדולתו, בהצלחתו, בתכונות האופי הטובות שלו. ויתר על כן, הרבה פעמים יש גם דברים טובים שאותו זולת עשה לי.

 

המילה הוד באה גם מהמילה הד. הד חוזר אלינו בבת קול. נוסף לצליל המקורי, יוצאים עוד קולות, עוד פירות מהקול המקורי. ברגע שאני מודה שיש בשני דברים טובים, נולד חיבור טוב ביני לזולת. ואיננו מדברים על חנופה מכל סוג שהוא. כבר אמר הרב אשלג בעל הסולם, שאדם שזכה באמת לאהבת הזולת, אינו זקוק לשום חנופה. אם אני אוהב את בני ואומר לו כמה הוא יפה וטוב, האם זה חנופה? מה יש לי להתחנף אליו?…

 

ברגע שאני אומר לשני בכנות, כמה שהוא טוב ומוצלח, זה מהדהד בינינו, ומוליד תולדות של אהבה וכבוד כלפיי בנפשו שלו ממש. מוסר לנו הרב אשלג בעל הסולם, שעל ידי התבוננות יפה וכנה בזולת, אני יכול להפוך אותו ממש, לפעול בו פעולה רוחנית של ממש. וזה ההיפך מעין רעה. זוהי עין טובה, שתחבר אותנו איש אל רעהו כולנו יחד, כפי שאנחנו מקווים אתכם תמיד, כאן בערוץ קבלה.

 

סדר ספירת העומר – נוסחים לכל העדות

לשיעורי קבלה נוספים על חג הפסח וימי ספירת העומר

לרכישת ספר 'שער הכוונות על פסח' מהארי ז"ל במחיר מוזל

לחנות הספרים

 

60 אגורות ליום
שיעשו את כל ההבדל!

לחצו כאן לתרומה

הלימוד באתר מוקדש

הירשם לעדכונים

    +