עגלת קניות

close-icon

אין מוצרים בסל הקניות.

ספירת העומר | מידת הנצח שבהוד | 32 ימים לעומר

להאזנה

תיקון המידות עפ"י ספירת העומר | היום שלושים ושניים יום לעומר | תיקון מידת הנצח שבהוד

יש צדדים הפוכים בנצח ובהוד, הנפגשים היום לפי סודות הקבלה. הנצח – הוא עניין הנצחון. ואילו בהוד מושרש עניין ההודאה בערך האחר ונתינת מקום לאחר! ואדרבה, להודות שלא תמיד אני הכי מוצלח וצודק… ויש ללמוד איך לנצח, ואיך להפסיד.

 

מול מי אנחנו מנצחים או מפסידים?

 

לרוב, אנחנו מדברים על ניצחון או הפסד מול בני אדם. אבל אנחנו לומדים בשיעורים בפנימיות התורה, שיש נצחון והפסד מול הקב"ה. כיצד? כאשר אין אנחנו משלימים עם רצונותיו של הבורא, כי מידותינו טרם תוקנו, הרי רצונותינו מתנגשים עם רצונו של הבורא. ומכיון שהוא שליט העולם העליון והכל יכול, הרצון שלנו מפסיד מול הרצון האלוקי…

 

אפשר לומר זאת אחרת: חייבים ללמוד להודות כאשר הפסדנו ליצר הרע! עצם העובדה שיש לאדם יכולת להודות שהוא הפסיד ליצר הרע, שהוא טעה, היא מהסוג של "הכרת החולי היא חצי הרפואה".

 

הנצח שבהוד הוא, אם כן, עניין המודעות העצמית, איפה אני עומד מול הרצון האלוקי? ולפעמים, אולי הרבה פעמים, אני לא מצליח – ודי רחוק מן הרצון האלוקי… ההדרכה איך לצאת מן המקום הזה, מופיעה בדברי חכמים (פרקי אבות ב', ד'): "בטל רצונך מפני רצונו". פירוש הדבר: הרצון האלוקי הוא לעשות טוב לאחר. הרצון שלנו הוא, לרוב, לעשות טוב לעצמנו… ולכן אנחנו נקראים לבטל רצוננו לעשות טוב לעצמנו, מפני רצונו של ה' – שנעשה טוב לאחר.

 

ופה, לפי סודות הקבלה, ההפסד – הוא דווקא הנצחון. כלומר, היכול שלנו להכיר בתחלואי הנפש שלנו, היא התחלת התיקון במידי. כבר מתאפשר התהליך בו "המאור שבה (בתורה) מחזירו למוטב" בוודאי. ההסתובבות בין אנשים צדיקים משרה עלינו מכוחם ובונה אותנו בבריאות וביציבות. כך אנחנו מפתחים בתוכנו מידות מתוקנות ומאוזנות, העושות אותנו אדם טוב ומואר. למעשה, אנחנו, הנוכחים פה באתר, כבר כאלה! כיצד? כי כל אחד ואחת מאיתנו נמצא פה מתוך שהוא רוצה להשתפר – זה כבר אנחנו שאנחנו פה, זה כבר חלק מתהליך התיקון. היו עמנו בשיעורים בפנימיות התורה!

 

סדר ספירת העומר – נוסחים לכל העדות

לשיעורי קבלה נוספים על חג הפסח וימי ספירת העומר

לרכישת ספר 'שער הכוונות על פסח' מהארי ז"ל במחיר מוזל

לחנות הספרים

 

60 אגורות ליום
שיעשו את כל ההבדל!

לחצו כאן לתרומה

הלימוד באתר מוקדש

הירשם לעדכונים

    +