עגלת קניות

close-icon

אין מוצרים בסל הקניות.

ספירת העומר | מידת החסד שבהוד | 29 ימים לעומר

להאזנה

תיקון המידות עפ"י ספירת העומר | היום עשרים ושמונה יום לעומר | תיקון מידת החסד שבהוד

 

כפי שלמדנו בשיעורי הקבלה, האור הראשון המאיר בספירות ההוד – הוא החסד, האהבה. היכולת להעניק אהבה. ההוד – הוא היכולת להודות. להודות על האמת. להודות על הממדים הנכונים שלי. להודות מבחינת הכרת הטוב. הבחינה העיקרית – הוד. והמשנית – חסד. משמעות הדבר: אנחנו יכולים לתת אהבה אך ורק למי שמשמעותי לי בחיים. כי כדי לתת למישהו, אנחנו חייבים להודות שיש פה עוד אדם אחר מאתנו, ושיש לו צרכים ושהוא חשוב בעינינו. אני לא יכול לאהוב מישהו שאני לא נותן לו שום יחס. הסיבה העמוקה לכך: אני בדרך כלל נותן יחס רק לעצמי ולצרכים שלי…

 

ה"אחר" זקוק ליחס, אהבה, או כל דבר אחר, לא פחות מעצמי. חכמת הקבלה על פי בעל הסולם מלמדת אותנו לשאול עצמנו, כמה מקום אני נותן לאחר? בחן עצמך: כאשר אני במערכת יחסים עם מישהו, או נכנס למקום הומה אדם, כמה יחס אני נותן במצב זה לאחר, וכמה אני מבקש שיתנו לי דווקא יחס? מתוך אהבה, חמלה ורצון להכיר בצרכו של האחר, אני יכול להשפיע לאחר. לכבד, ליקר, ולתת לו מקום.

אמרו חכמים (ראו ראשית חכמה שער הענווה פ"ז), "איזהו חכם, המכיר את מקומו". ברגע שאני מכיר, איפה אני צריך להיות מונח, ואיפה האחרים צריכים להיות מונחים, ברגע שאני מכיר את גודלי באמת, ולא מנפח את עצמי שרק דעתי וצרכיי חשובים – אזי אני חכם. המקום שנשאר אחרי שנתתי לאחרים מקום – הוא המקום שלי באמת. כך מלמדת אותנו חכמת הקבלה על פי בעל הסולם.

זהו, לפי שיעורי הקבלה, מקומו של החסד שבהוד. לתת מקום לאחר מתוך הוקרתו. אין נבון חכם ובריא לנפש האדם מלתת מקום לאחרים. לא בביטול עצמי, אלא ביכולת לייקר ולהכיר את האחר.

 

סדר ספירת העומר – נוסחים לכל העדות

לשיעורי קבלה נוספים על חג הפסח וימי ספירת העומר

לרכישת ספר 'שער הכוונות על פסח' מהארי ז"ל במחיר מוזל

לחנות הספרים

 

60 אגורות ליום
שיעשו את כל ההבדל!

לחצו כאן לתרומה

הלימוד באתר מוקדש

הירשם לעדכונים

    +