עגלת קניות

close-icon

אין מוצרים בסל הקניות.

ספירת העומר | מידת המלכות שבנצח | 28 ימים לעומר

להאזנה

תיקון המידות עפ"י ספירת העומר | היום עשרים ושמונה יום לעומר | תיקון מידת המלכות שבנצח

 

השבוע ראינו בשיעורים בפנימיות התורה היבטים ופנים שונים של מידת הנצח, הנצחון והנצחיות. והיום אנחנו חותמים אותה במפגש המידות מלכות שבנצח.

 

מה עניינה של המלכות שבנצח? לכאורה הדברים נראים פשוטים, מלך – צריך לנצח! אבל זהו, שלפי תורת הקבלה והנסתר המשמעות של המלכות שונה מאוד: בתכונת המלכות האמיתית צריך לוותר, ולא על עניין כזה או אחר – אלא לוותר על הכל!!

כדי להמחיש כיצד דווקא הוויתור הוא התכונה שמקנה את המלכות, מובא משל בספרי החסידות. מלך אחד נלחם מלחמה חזקה, והיה נראה שמלכותו בסכנה. לשם הצלת מלכותו הוא פתח את אוצרותיו ובזבז כספים רבים, ובלבד שתינצל המלכות.

אנחנו מוכנים לוותר על הכל דווקא למען הקב"ה. ואנחנו מבטאים זאת פעמיים ביום, באמירה בקריאת שמע (דברים ו', ה'): "וְאָהַבְתָּ אֵת ה' אֱלֹקֶיךָ… וּבְכָל־מְאֹדֶךָ", שפירושה (רש"י על פי מדרש ספרי) – "בכל ממונך". בעת ניסיון, עלינו להשקיע אפילו את כל כספנו ומשאבינו השונים למען כבוד ה' ואמונתו. וגם אם איננו נדרשים להשקעה כזו, גם אז – עצם הנכונות לזה צריכה להיות קיימת. וצריך לזכור, שבדרישה הזו, התורה איננה באמת מפסידה אותנו דבר: כל האוצרות מקורם בה', וכל הנהגתו אותנו היא לטובתנו, כך שלא ייתכן שנפסיד כשמוסרים עצמנו למענו יתברך. ועוד: כל האוצרות הרי הם בני חלוף, ולא פעם שקריים או נבזיים, ואילו כבוד ה' הוא נצחי. בודאי עלינו לבחור בעולם נצח, ולא בשקר ובעיוות.

כך שמלכות שבנצח פירושה, לפי תורת הקבלה והנסתר, לוותר על הנצחון המדומה למען כבוד מלכות ה'. למען קיום מלכותו בלבנו ובחיינו. היכולת ללכת אחרי מלכות ה' בכל הצורות וההקשרים.

 

בזה סיימנו את מהלך השיעורים בפנימיות התורה על מידת הנצח ותיקונה. נאחל לעצמנו שנלך בדרך התיקון הזו במשך כל השנה. ומכאן אי"ה נעבור לתקן את מידת ההוד.

 

סדר ספירת העומר – נוסחים לכל העדות

לשיעורי קבלה נוספים על חג הפסח וימי ספירת העומר

לרכישת ספר 'שער הכוונות על פסח' מהארי ז"ל במחיר מוזל

לחנות הספרים

 

60 אגורות ליום
שיעשו את כל ההבדל!

לחצו כאן לתרומה

הלימוד באתר מוקדש

הירשם לעדכונים

    +