ספירת העומר | מידת יסוד שבנצח | 27 ימים לעומר

תיקון המידות עפ"י ספירת העומר | היום עשרים ושבעה יום לעומר | תיקון מידת היסוד שבנצח

 

היום בשיעור הרב שקד אליהו פנחס, אנו מדברים על מפגש שתי תכונות הנפש, תכונת הנצח – והיסוד. על יסוד הנצח וערך הניצחון להיבטיו, דנו כבר כמה ימים, לפי ספר הזוהר. לגבי היסוד – עניינו הוא החיבור, כמו ברית. ומה הקשר בינו לנצח?

 

ההצלחה והניצחון נותנים תענוג עצום. הרגשה של מימוש עצמי. החיבור הזה אל ההצלחה הוא הקישור יסוד – שבנצח. אלא שהרגשת המימוש העצמי הזה יכולה גם להטות אותנו, כמו כל בחינת הנצח העלולה להביא אותנו לאגו, גאווה וריחוק מהשני. היסוד שבנצח הוא חיבור ההצלחה שלי – אל הזולת ואל הבורא. אם ההצלחה היא לתועלת הזולת והבורא, אזי היא חזקה הרבה יותר!

 

כיצד זה?

מסרו לנו חכמים, ש"שלוחו של אדם – כמותו" (תלמוד בבלי מסכת קידושין דף מ"א עמוד ב). משמעות הדבר, שאם אני שולח מישהו לבצע דבר מה עבורי, הרי הוא בא כוחי וכאילו אני ביצעתי את הדבר בעצמי. ובדרכו של ספר הזוהר, כך בדיוק קורה גם בנושא שלנו: אם אני רואה את ההצלחה שלי בתור שליחות, ששלח אותי אליה הבורא הנצחי אל העולם הזה – הרי אני שלוחו של הבורא בהצלחה הזו, ובעצם הבורא בעצמו פעל בי. כי כאמור, שלוחו של אדם – כמותו.

הקישור של הפעולות שלי לבורא – הוא היסוד שבנצח. הוא המימוש המתוקן של עצמי, שמחבר אותי אל הבורא ואל נבראיו באמת.

מחר בעזרת ה' נפגשים בשיעור הרב שקד אליהו פנחס, מכירים את תכונת מלכות שבנצח, ובזה משלימים את מעגל תכונת הנצח בנפש ובמציאות.

 

לשיעורי קבלה נוספים על חג הפסח וימי ספירת העומר

לרכישת ספר 'שער הכוונות על פסח' מהארי ז"ל במחיר מוזל

אהבתם? שתפו
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
הישארו מעודכנים
הירשמו לניוזלטר שלנו ותהיו מעודכנים בכל שיעורי הוידיאו שלנו

לחצו Ctrl + D במקלדת והאתר יתווסף לרשימת המועדפים שלכם.