עגלת קניות

close-icon

אין מוצרים בסל הקניות.

הזמנה מינימלית 300, סכום ההזמנה הנוכחי שלך הוא 0.00

ספירת העומר | מידת הוד שבנצח | 26 ימים לעומר

סרוק לתרומה

באדיבות עמותת סולם יהודה ללימוד קבלה חסידית בראשות הרב שקד אליהו פנחס שליט"א

ספירת העומר | מידת הוד שבנצח | 26 ימים לעומר

להאזנה

תיקון המידות עפ"י ספירת העומר | היום עשרים וששה יום לעומר | תיקון מידת ההוד שבנצח

 

דיברנו השבוע בערוץ הקבלה הרבה על ההצלחה, שהיא כוחו של הנצח. אבל הרי החיים מלאים בכישלונות ובאתגרים, ואי אפשר להתעלם מהם! עם כך נתמודד היום במבט רוחני, בספירת ההוד שבנצח.

 

כאשר אדם עובר מצבים קשים או לא נעימים בחיים, כדאי לו הרבה פעמים להתנתק מהם. כמו עץ שמשיר את עליו הנבולים, כדאי לו לשכוח ולהתעלות מהמצבים הפגומים ולהתמקד בהווה ובעתיד. אבל יש לשים לב: הרצונות הנפולים והכישלונות, גם הם מאת ה', גם אותם זימן לי הבורא. ולכן קיימת ספירת ההוד – היא השייכת למקום הזה של הכישלונות, של המקומות בנפש שלא התממשו. הרי גם הם חלק מן הנפש שלנו, מן הרצונות שלנו.

 

אנחנו חייבים להאמין שיש בתוכנו בנפש "תחיית המתים", שקמים בנו לתחייה כל הרצונות שלא הצליחו, שלא התממשו. וזה בחינת נס רוחני. הקב"ה מעיר באדם את התכונה הזו. וצריך להאמין בזה. ולהאמין שכל מה שקורה לנו בחיים הוא במטרה להיטיב לנו.

 

וזו משמעות הצירוף של הוד שבנצח. הוד – כל האכזבות, השכחה, המוות והאובדן; וכל אלה, ניתן לקחת אותם ולהחיותם – בנצח, כלומר לזהות ולקשר שמקור כל אלה הוא הבורא, מקור החיים הנצחי, שהוא רוצה להיטיב לנו בהם. זו בחינה לא פשוטה, ממש בגדר נס ועזרת שמיים. אבל התכונות האלוקיות הללו, אנחנו צריכים לחיות אותם גם בנפשנו פנימה! ולא רק להאמין בתחיית המתים החיצונית.

 

כלומר, עלינו להחיות את כל המצבים שעברנו, הטובים והפחות טובים. לזהות בהם חיות וטוב. לשם כך צריך להאמין, שאין מה שעובר עלינו שאינו מהקב"ה, שהוא המנהל את תיאטרון החיים שלנו. הן העובר עלינו בפרטי, הן העובר עלינו כחברה, והן המאורעות הכלכליים וכו' שבחיינו. הכל לא בא עלינו במקרה, אלא לקרבנו אליו יתברך. עלינו לעבור את מקרי חיינו מתוך מודעות, להאמין שכל המצבים גם הלא פשוטים צריכים להביא אותי אל הקב"ה. זו אמונה בתחיית המתים שבנו פנימה, בתוך כל אחד ואחד.

 

להשלמת התמונה והעמקת התובנה הזו, אני ממליץ לצפות בערוץ הקבלה שלנו בשיעור על תחיית המתים וכיצד היא קיימת בנפש האדם.

 

סדר ספירת העומר – נוסחים לכל העדות

לשיעורי קבלה נוספים על חג הפסח וימי ספירת העומר

לרכישת ספר 'שער הכוונות על פסח' מהארי ז"ל במחיר מוזל

לחנות הספרים

 

60 אגורות ליום
שיעשו את כל ההבדל!

לחצו כאן לתרומה

הלימוד באתר מוקדש

הרשמה לאתר
תכני האתר המלאים נפתחים רק לגולשים רשומים (הרשמה בחינם!)
להמשך גלישה יש לבצע הרשמה אותה ניתן לבטל בכל עת.
הרשמה
+