עגלת קניות

close-icon

אין מוצרים בסל הקניות.

הזמנה מינימלית 300, סכום ההזמנה הנוכחי שלך הוא 0.00

ספירת העומר | מידת הנצח שבנצח | 25 ימים לעומר

סרוק לתרומה

באדיבות עמותת סולם יהודה ללימוד קבלה חסידית בראשות הרב שקד אליהו פנחס שליט"א

ספירת העומר | מידת הנצח שבנצח | 25 ימים לעומר

להאזנה

תיקון המידות עפ”י ספירת העומר | היום עשרים וחמישה יום לעומר | תיקון מידת הנצח שבנצח

 

הסברנו השבוע על פי סודות הזוהר, שהנצח – הוא השאיפה לניצחון ולהשגת אתגרים בחיינו. מהו נצח שבנצח? השאיפה לרצון! למדנו על אהבת הניצחון והגבלת חוקי המשחק, על היופי שבניצחון; ועכשיו – נטפל בשאפתנות עצמה כערך חיובי!

 

נשאלת השאלה, הרי הכל בידי שמיים, הכל מאת ה’, אז למה לנו להיאבק על דברים? אכן זה נכון, אבל דווקא לפי סודות הזוהר יש ערך רב בשאיפה להישגים בחיים. היא הדבר שיכול לחבר אותנו אל מקור החיים, להוביל אותנו להתחבר מכל דבר בחיים לכוח העצום בעולם. כיצד? דרך הקבלה והחסידות מלמדת אותנו, שכל מה שמזמן לי הקב”ה בחיים הוא הזדמנות להצליח בה – ובהצלחה עצמה להתקרב אל בורא עולם. כי כל אתגר הבא עלינו, אין מטרתו להעצים את האגו שלנו כשיגלה יכולת הצלחה, את התענוג או הכבוד שלנו. אלא השאפתנות צריכה לקרב אותנו לדרכי הבורא, להיות טובים ומיטיבים.

 

כיצד?

 

ניקח לדוגמא את הצו (בראשית א’, כ”ח), “פְּרוּ וּרְבוּ”, צו שציוונו הקב”ה בתורתו. מכוח זה מילא אותנו הבורא בכוחות ותשוקות למלא את הצו, לייסד בחיינו אהבה, זוגיות ומשפחה. והנה לא פעם, אחרי שאדם זוכה ומוצא בת זוג, יורדת אותה דחיפה של התייחסות לבן / בת הזוג כמשהו חשוב מעורר ומרכזי. נמצא, שהשאיפה להשיג הזוגיות עברה לשרת את עצמי. כאן עומדת דרך הקבלה והחסידות ואומרת, שהקב”ה מצווה עלינו שהשאפתנות לזוגיות תמשיך לפעם בנו ולדחוף אותנו להכרת ערך הזולת דווקא! להכיר בערכו ולרומם את חשיבותו מצד עצמו, ומצד ערכו בחיי. נמצאים אנו מתחברים מהשאפתנות אל הבורא עצמו שיצק בנו את השאפתנות ונתן לה תכלית.

 

נעקוב שוב אחרי התהליך:

 

השאיפה עצמה היא הנצח. הצורה הלא-טובה שלה היא השאפתנות כדי להעצים את עצמי. והדרך המתוקנת לחוות אותה, היא להבין שהבורא הוא שזימן לי את האתגר כדי להתקרב אליו ואל מידותיו מתוך מציאות חיי. לפי זה, הנצח, השאפתנות, היא כוח אדיר ומרכזי בהתקרבות לבורא. הנצח, הרצון לנצח ולהצליח בחיים, היא מרכזית בחיינו, ולכן היא דווקא חשובה לדבקות בבורא.

 

סדר ספירת העומר – נוסחים לכל העדות

לשיעורי קבלה נוספים על חג הפסח וימי ספירת העומר

לרכישת ספר ‘שער הכוונות על פסח’ מהארי ז”ל במחיר מוזל

לחנות הספרים

 

60 אגורות ליום
שיעשו את כל ההבדל!

לחצו כאן לתרומה

הלימוד באתר מוקדש

הרשמה לאתר
תכני האתר המלאים נפתחים רק לגולשים רשומים (הרשמה בחינם!)
להמשך גלישה יש לבצע הרשמה אותה ניתן לבטל בכל עת.
הרשמה
+