עגלת קניות

close-icon

אין מוצרים בסל הקניות.

ספירת העומר | מידת התפארת שבנצח | 24 ימים לעומר

להאזנה

תיקון המידות עפ"י ספירת העומר | היום עשרים וארבעה יום לעומר | תיקון מידת התפארת שבנצח

 

דיברנו בשיעורי הרב שקד אליהו פנחס על מידות הנצח, לפי לימוד הזוהר: החסד שבנצח, אהבת הניצחון; על גבורה שבנצח – כוח ההתגברות וצמצום / מיקוד הניצחון.

 

וכעת – על מדת תפארת הנצח, כמה יפה הוא הניצחון. ומדוע יש לנו עניין לפאר את מדת הניצחון? מדת הנצח דורשת תיקון רציני, כי כדי שיהיה פאר בתחרות – צריך שיתוף פעולה בין המשתתפים בה! וכבר דיברנו על כך שהתפארת היא מידה של יופי, שיש בה הרמוניה, תיאום. ול"אמת" ו"תאם" – יש אותן האותיות. משתתפי המשחק צריכים להתאים את עצמם זה לזה ולחוקי המשחק, כדי שיהיה יופי בתחרות. אמנם יש בכל תחרות צד מנצח וצד מפסיד, אבל אם אני בא מתוך כבוד והערכה לשני, הרי יש הנאה מעצם המשחק, גם אם אפסיד. מה שמכונה, "רוח ספורטיבית".

 

את היחסים האלה, מלמד הרב שקד אליהו פנחס, אפשר להעביר גם למישור שבינינו לבין הקב"ה. כיצד? יש בנו מידות רבות, והשימוש בהן עלול להרוס – או לבנות. למשל, אמרו חכמים (מסכת אבות ד', כ"ח), "הקנאה, התאווה והכבוד – מוציאים את האדם מן העולם". שלושת אלו הם ראשי היצרים כולם, ועלולים להיות הרסניים ביותר. אבל, אם נשתמש בהן לבנות את עולמו של הקב"ה, להיטיב לזולת וכו' – הרי הם ודווקא  הם יכולים לבנות את העולם! כך קנאה – קנאת סופרים תרבה חכמה, נותנת מוטיבציה של הכרת חכמה רבה. תאווה – תאווה וכיסופים אל ה' הם כלי בונה מאין כמותו. וכן הלאה.

 

כך שלפי לימוד הזוהר יש פאר בעניינה של התחרות – אני מכבד את זה שהאחר הצליח, אבל – גם אני רוצה! ההשתתפות בתחרות החיים מתוך מוטיבציה חיובית, ולפי כללי המשחק של השפעה ונתינה אותם חקק הבורא במציאות, גורמת להצלחת כל השותפים בתחרות. והרבה פעמים לשם הצלחת החיים זקוקים לשותפות יותר מאדם אחד…

 

אם כן זוהי מידת תפארת שבנצח, שנותנת הרבה חן ויופי ופאר בחיינו ובהצלחתנו!

 

סדר ספירת העומר – נוסחים לכל העדות

לשיעורי קבלה נוספים על חג הפסח וימי ספירת העומר

לרכישת ספר 'שער הכוונות על פסח' מהארי ז"ל במחיר מוזל

לחנות הספרים

 

60 אגורות ליום
שיעשו את כל ההבדל!

לחצו כאן לתרומה

הלימוד באתר מוקדש

הירשם לעדכונים

    +