סדר סיבה ומסובב | 6

סדר סיבה ומסובב | הרב שגב רומנו

ביאור מקיף ומעמיק על סדר השתלשלות העולמות הרוחניים, כפי שביאר אדמו"ר הרב יהודה לייב הלוי אשלג זצ"ל מחבר פירוש הסולם על הזוהר הקדוש | בסדרת שיעורים נפלאה, מבאר הרב שלב אחר שלב את יציאת עשר הספירות בדרך קודם ונמשך | כפי בכתב 'בעל הסולם' בספריו 'תלמוד עשר הספירות'.

 

הראש – כמו ראש של כל דבר זו התוכנית, שורשים של כל מה שיתפשט אחר כך בגוף, הראש זה הכלים בכוח, הנברא עושה מסך מתקן את עצמו בכוח התגברות לא לקבל את האור בצורה מקולקלת ומחזיר את האור שזה אומר מקבל בצורה מתוקנת הוא עדיין לא מקבל הוא רק דחה את האור הדחייה של האור והאור חוזר הם בעצם מאפשרים לו כמו מאין לבוש שדרכו הוא כן יכול לקבל את האור האלוקי. כמו שאת השמש שהיא עוצמתית אנחנו לא יכולים לקבל בלי מה שימסך אותה, לא יכולים להסתכל ישירות על השמש יש משהו שיצליל אותה וכך אנחנו יכולים לקבל את האור יש צמצם שמצמצם את העיניים שלנו ומאפשר לנו להשיג את האור שלא נסתנוור ככה המסכים מצמצים את האור וזה עושה אור חוזר ובתוך האור חוזר יכולים להתקבל האור האלוקי יכול להתקבל כל השפע יכול להתקבל בלי להיות מנותק, אבל צורת קבלה של ראש זה רק בכוח, ראש נחשב לקבלה בכוח כדי שהוא יתקבל בפועל הוא צריך להתפשט אל הנברא וזה נקרא התפשטות מהפה אל הטבור זאת אומרת אל הגוף. הזיווג דהכאה האור שירד והיכה למסך וחזר לשורשו הדפיס את האור נהיה קשר בין אור של הבורא לאור של הנברא זה נקרא שורשי כלים זה נקרא ראש קבלה בכוח, אבל קבלה בפועל שזה מתפשט מהפה אל הטבור כמו בחינת אכילה הוא טועם את מה שהוא עשה באמת האור בראש נחשב לכתר כל האור הזה הוא כתר הוא שורשי כלים.

סוף: מכונה גם סיום רגלין כל הכוחות סיום של הפרצוף מתבטאים ברגלים זה הכוחות של הדינים של זה מצויר בקבלה מטבור ולמטה, כל נברא בנוי מראש תוך סוף.

הרב אשלג מסביר מדוע נקרא טבור מלשון טוב אור כלומר עד הטבור האור המתקבל עדיין בצורה של קדושה, אך אור המתקבל מהטבור ולמטה זה לא טוב. בטבור נעצר השפע שיכול להתקבל ע"מ להשפיע, אולם מה שהוא יקבל ויעשה איתו יישות נפרדת, כלומר מרגיש את עצמו, שהבחירה בידיים שלו והוא עושה מה שהוא רוצה, זה הכוחי ועוצם ידי זה הסיום רגלים, ולכן שם רק כוחות סיום של השפע ולא לקבל בפועל,

 

ראש – חב"ד

תוך – חג"ת

סוף – נה"י

 

לעמוד שיעורי הקבלה של הרב שגב רומנו

לרכישת ספר 'מילון הסולם' של הרב שגב רומנו

לשיעורי קבלה וחסידות מכל מרבני המרכז 

 

אהבתם? שתפו
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
הישארו מעודכנים
הירשמו לניוזלטר שלנו ותהיו מעודכנים בכל שיעורי הוידיאו שלנו

לחצו Ctrl + D במקלדת והאתר יתווסף לרשימת המועדפים שלכם.