עגלת קניות

close-icon

אין מוצרים בסל הקניות.

אישה כשרה עושה רצון בעלה?

אישה כשרה עושה רצון בעלה?

להאזנה

זוגיות רוחנית | האם באמת אישה כשרה היא זו שעושה רצון בעלה?

איך ייתכן שחז”ל פספסו את העתיד להתקיים בדורנו ופסקו כי “אין לך כשרה בנשים אלא אשה שעושה רצון בעלה” (תנא דבי אליהו רבא פ”ט).

כשאנו באים לדבר על זוגיות ביהדות וביחוד על זוגיות טובה ומוצלחת לא נוכל להתעלם מכך שבדורנו הנשים מוערכות והוכיחו יכולתן לשמש בכל תפקיד בו גבר משמש, נשים בימינו הגיעו להישגים מרשימים כמעט בכל תחום אפשרי, אז מהיכן צצה האמירה הזאת של רבותינו שהיו קדושי עליון ולא חשודים בשוביניזם לאמירה שיכולה להתפרש כמשפילה כל -כך? מובן שאין דיברו על האישה בזלזול אלא מהיותם חווים את מערכת השורשים הרוחנית הנמצאת בכל אחד מאיתנו, ועצם היותנו זקוקים להשגת אלוקות בחיינו ע”י קשר אהבה, מאפשר לנו הבורא במהלך חיינו קשרי אהבה שונים ומגוונים שע"י למידה של בכל קשר כיצד לנהוג באהבה והשפעה – נוכל להפיק עוד דרך התקשרות עם האלוקות.

יש לנו אהבת אישה, אהבה הורים, אהבת ילדים, אהבת חברים וכו’… אחת הצורות החזקות של התקשורת עם הבורא מתגשמת לתקשורת שבין גבר ואישה (כנמשל שבשיר השירים מפי שלמה המלך), ומאחר שאנו מתארים את הנקבה כנשמת האדם ואת הזכר כבורא, עלינו להבין מה רצון השובה ואוסר את הנשמה ומה הוא הרצון האלוקי. הרצון לקבל לתועלת עצמי כובל את הנשמה ונחשב רצון פסול ונקרא – נקבה: מלשון נקב (חיסרון) זהו כח הקיים בכל אדם (גבר ואישה כאחד), ואילו הבעל שהוא הקב”ה רוצה להשפיע בכל עת וכך הוא עושה – הקב”ה פועל טוב ומחיה את כל הבריאה על כל רבדיה בכל רגע ורגע. יוצא עפ”י פנימיות התורה שדרנו חז”ל ‘אין לך כשרה בנשים אלא אשה שעושה רצון בעלה” כוונתם הייתה אין לך נשמה כשרה ומוכשרת היוצאת מטומאת הרצון לקבל אלא העושה את רצון הבורא שהוא ‘אהבה ונתינה”.

מרצה: המשפיע הרב שקד אליהו פנחס | מייסד מרכז סולם יהודה ללימודי תורות אשלג

 

לעמוד שעורי קבלה וחסידות של הרב שקד אליהו פנחס

לדף מאמרי קבלה ברוח הרב אשלג מהרב שקד אליהו פנחס

לעלוני תפארת הסולם מהרב שקד להדפסה והפצה

לחנות הספרים

 

60 אגורות ליום
שיעשו את כל ההבדל!

לחצו כאן לתרומה

הלימוד באתר מוקדש

הירשם לעדכונים

    +