עגלת קניות

close-icon

ציור של הרב יהודה אשלג | בעל הסולם

449.00 X 1
red_close

סכום ביניים: 449.00

מעבר לסל הקניותתשלום

ספירת העומר | מידת התפארת שבגבורה | 10 ימים לעומר

סרוק לתרומה

באדיבות עמותת סולם יהודה ללימוד קבלה חסידית בראשות הרב שקד אליהו פנחס שליט"א

ספירת העומר | מידת התפארת שבגבורה | 10 ימים לעומר

להאזנה

תיקון המידות על פי ספירת העומר | היום עשרה ימים לעומר | תיקון מידת התפארת שבגבורה

 

ביום זה נתקן את מידת ה’תפארת שבגבורה’, כשאנו מדברים על אפיוני ספירת הגבורה האלוקית וכיצד נפנים תכונה זו בנפשנו, ישנו אפיון נפלא של ספירת התפארת הבא לייצג את הפאר וההדר שבתכונת הגבורה. לכל אחד יש את הגיבורים שלו ולכל עם ואומה יש את הגיבורים שלה. בתרבויות נלוזות גיבורי התרבות הם ‘היפים והאמיצים’ אך בעם ישראל הגיבורים הלאומיים שלנו אלו הצדיקים. אלו אשר הפכו את אישיותם לאישיות מעניקה וטובה בדרכי ה’ ע”י ‘השתוות הצורה’ לתכונות האלוקיות, אלו אשר כל התרבות והמסורת הקדושה היהודית מבוססת על הנהגתם ופועלם במרוצת הדורות.

 

בחינת ה’תפארת שבגבורה’ מלמדת אתנו לקחת את הצדיק ולפאר אותו ואת פועלו, ובכך לזכות להידבק במידותיו הנפלאות. הנושא הזה של האדרת הצדיק אינו חלילה עניין של פולחן אשיות, אלא בלא קשר לתיקון היומי כל השנה עלינו לקחת לנו מודל לחיקוי אדם משכמו ומעלה, מרומם מעם שיהווה לנו מורה דרך רוחני. מישהו שאנו שואפים להיות כמוהו. מודל כזה של צדיק חי או אחד כזה שכבר נפטר, שנוכל בלב שלם לפאר ולרומם את פועלו והנהגותיו ע”י למידת סיפורים על הנהגות ואורחות חיוו. או בדרכים אחרות כמנהג בתי ישראל לשים תמונות של צדיקים בבחינת ‘והיו ענייך רואות את מורייך’. ולמלא את הספרייה בסלון בספרי צדיקים כך שבסופו של תהליך בבית תהיה אוירה של קדושה, של צדקות ולא של הבל רוח שבוקע ממכשירים אלקטרונים.

 

מובן לכל, כי נפשו של ילד הגדלה לאורה של אוירת קדושה הנובעת מהתפארת שבגבורה, מתחזקת תדיר באופן בלתי מודע. ואוירה זו המשרה נחת לנמצאים בסביבתה מעצימה העצמה שקטה ובלתי מותנת לחוסה בצילה, וזהו כוחו של תיקון הספירה היומית שלנו של מידה נפלאה זו – של הפאר והחשיבות, שאנו מעניקים בחיינו לגיבורים הרוחניים של המסורת העשירה והמפוארת של העם הנפלא שלנו.

 

כתיבה ועריכה לשונית : הרב שקד אליהו פנחס | מרצה לחכמת הקבלה | יו”ר ומייסד מרכז סולם יהודה

 

סדר ספירת העומר – נוסחים לכל העדות

לשיעורי קבלה נוספים על חג הפסח וימי ספירת העומר

לרכישת ספר ‘שער הכוונות על פסח’ מהארי ז”ל במחיר מוזל

לחנות הספרים

 

60 אגורות ליום
שיעשו את כל ההבדל!

לחצו כאן לתרומה

הלימוד באתר מוקדש

נגישות
הרשמה לאתר
תכני האתר המלאים נפתחים רק לגולשים רשומים (הרשמה בחינם!)
להמשך גלישה יש לבצע הרשמה אותה ניתן לבטל בכל עת.
הרשמה
+